На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Змова на будівництві в Чорнобилі. АМКУ оштрафував підрядників на 117 млн грн

Змова на будівництві в Чорнобилі. АМКУ оштрафував підрядників на 117 млн грн

Порушником виявилася компанія з орбіти корпорації «Укрбуд»

Антимонопольний комітет України (АМКУ) викрив змову на конкурсі з відбору підрядника для будівництва об’єктів на Чорнобильській АЕС та Централізованому сховищі відпрацьованого ядерного палива. Антимонопольники оштрафували підрядників на 117 млн грн, повідомила прес-служба відомства.

В ЄБА заступилися перед АМКУ міжнародних виробників сигарет

Порушником конкурентного законодавства виявилася компанія з орбіти корпорації «Укрбуд» – «Укрбудмонтаж». Іншим учасником змови є «Укренергомонтаж». На першу наклали штраф в 55 млн грн, а на другу – 62 млн грн. Протягом трьох років ці компанії не зможуть брати участь у публічних закупівель.

«Протягом 2017-2018 років ці компанії брали участь у чотирьох процедурах закупівель на загальну суму понад 1 млрд грн і виграли у трьох найбільших. Замовниками будівництва були Чорнобильська АЕС «Енергоатом», – йдеться в повідомленні.

АМКУ виявив наступні докази змови між компаніями «Укрбудмонтаж» і «Укренергомонтаж»:

  • вони пов’язані господарськими відносинами;
  • надають один одному фінансову допомогу;
  • мають спільних співробітників;
  • активно спілкувалися між собою під час торгів;
  • діяли синхронно під час підготовки та участі у торгах;
  • входили у аукціон з одного IP-адреси;
  • розташовані за однією адресою;
  • мають загальні особливості в оформленні документів.

«Такі дії є порушенням закону «Про захист економічної конкуренції», що і було встановлено Тимчасовою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України», – відзначили антимонопольники.

Штрафи по осені рахують. Чи вплине зміна глави АМКУ на справу тютюнової монополії

Нагадаємо, раніше група компаній «Імперіал Тобакко», куди входять «Імперіал Тобакко Юкрейн» та «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», оплатила 460 млн грн штрафів, які АМКУ наклав у жовтні 2019 року в рамках справи про змову між монопольним дистриб’ютором сигарет і виробниками тютюнової продукції.

Источник