На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Засновник Instagram боявся відмовити Цукербергу у продажу сервісу

Прослухати новину

Зупинити прослуховування

Засновники Instagram Кевін Систром і Майк Крігер фактично були змушені продати свій сервіс Марку Цукербергу, так як боялися його «гніву» — про це йдеться в особистому листуванні, вперше оприлюдненій на засіданні Конгресу США в середу. Так, Систром вказав, що у разі відмови від операції з Facebook у Цукерберга може «включитися режим знищення». Капіталізація Instagram після його продажу за $1 млрд зросла в 100 разів.

Творці Instagram боялися відмовитися від операції з продажу фотохостингу корпорації Facebook з-за можливого «гніву Марка [Цукерберга]». Про це повідомляє Business Insider з посиланням на вперше оприлюднену листування від 2012 року між співзасновником Instagram Кевіном Систромом та інвестором Меттом Колером.

Систром і Колер обговорювали, як краще розповісти Цукербергу про своє рішення щодо подальшої долі Instagram — продати сервіс Facebook або продовжувати незалежне існування.

Перший висловив стурбованість тим, що Цукерберг може «включити режим знищення», якщо власники компанії відмовляться від угоди.

Листування була опублікована в рамках слухань підкомітету палати представників Конгресу США в середу, на якому в онлайн-форматі був присутній глава Facebook. На тих же слуханнях були оприлюднені деякі електронні листи, циркулювали всередині корпорації в 2012 році — з них стало ясно, що в той час Instagram розглядався Марком Цукербергом як «загроза» його бізнесу.

Вісім років тому Facebook хвалився тим, що компанія контролює 95% ринку соціальних мереж. Однак Instagram почав наздоганяти корпорацію — у березні 2012 року кількість щоденних користувачів зростало зі швидкістю 1700% за тиждень. В одному з листів Цукерберг назвав Instagram «загрозою» і запропонував купити сервіс, щоб «нейтралізувати» його успіх.

Про плани Цукерберга дізналися творці Instagram Кевін Систром і Майк Крігер. У листуванні з Кольором Систром говорить про те, що відмова від продажу на користь Facebook може закінчитися плачевно для компанії.

«Марк нічого не робить на емоціях, він діє, виходячи з правил конкуренції. Я вважаю, що нам у будь-якому випадку не вдасться уникнути гніву Марка. Питання тільки в тому, коли він нас наздожене», — пише Систром.

Через два місяці після цього діалогу Facebook купив Instagram за $1 млрд. За даними Bloomberg на 2018 рік, капіталізація Instagram, якщо оцінювати її у відриві від материнської корпорації, досягла $100 млрд. Це означає, що цінність фотохостингу за шість років зросла в 100 разів.

При цьому Цукерберг не тільки усунув конкурента, приєднавши його до своєї корпорації, але і позбувся його творців, передавши Instagram в руки одного з наближених топ-менеджерів. У вересні 2018 року Кевін Систром і Майк Крігер оголосили про відхід з компанії, щоб «зайнятися творчістю» і, імовірно, новим проектом. Пізніше Систром трохи прочинив завісу таємниці, заявивши, що у нього були вагомі причини піти з Facebook.

«Коли ти йдеш, у тебе є на це причини. Ніхто ніколи не йде з роботи, якщо там все прекрасно», — відповів творець Instagram на запитання про конфлікт із Цукербергом.

Тоді закордонні ЗМІ, посилаючись на заяви 65 колишніх і нинішніх співробітників Facebook, писали, що причиною відходу Систрома і Крігера могла стати заздрість з боку Марка Цукерберга. Іншим джерелом протиріч між двома програмістами могли стати успіхи Instagram, чия аудиторія стабільно росла на тлі скандалів з Facebook, яка почала втрачати свою популярність. На поточний момент главою Instagram є Адам Моссери, пропрацював під керівництвом Цукерберга понад 10 років.