На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

З-за карантину в Україні зупиняються будівництва

З-за карантину в Україні зупиняються будівництва

Забудовники закривають відділи продажів на час карантину

Українські забудовники зупиняють будівництво і закривають відділи продажів на час карантину. Хто ще не наважився на такий крок, впритул зайняті питаннями безпеки покупців та співробітників.

На цінах така ситуація навряд чи позначиться, а ось терміни здачі об’єктів в експлуатацію може зрушити. Особливо, якщо карантин триватиме довше запланованого.

Будівництва на карантині

Поки що закриваються відділи продажів житлових комплексів не настільки масово, говорять учасники ринку. Насамперед, це обумовлюють безпекою як самих продавців, так і потенційних інвесторів.

Енергомодернізацію перевернули з голови на ноги. Як по-новому буде фінансуватися програма реновації житла

«Деякі будівельні компанії вирішили тимчасово закрити всі відділи продажів, а всю роботу з потенційними покупцями вести в режимі онлайн. Вважаю, що це рішення може бути виправдане умовами карантину. Але при цьому, при дотриманні заходів безпеки, навряд чи таке рішення може бути масовим. У разі роботи відділу продажів, необхідно забезпечити працівників усіма можливими засобами захисту», – сказала нам директор з маркетингу багатофункціонального РК Polaris Home&Plaza Анжеліка Саакян.

Робота онлайн також може бути досить ефективною, кажуть експерти.

Крім звичайної телефонної консультації, є ще й електронна пошта, по якій, при необхідності, можна вислати планування вакансій квартир. Ще є соцмережі, які дозволяють бути на зв’язку з покупцем всі 24 години.

Звичайно, поки рано говорити про те, як віртуальне спілкування відіб’ється на продажах, адже крім боротьби з вірусом існує ще і боротьба з внутрішніми страхами, інформаційним нагнітанням та ін.

Будівництво ЖК подорожчає на 15-20%. Як це позначиться на ціні квартир

«Зараз поведінка і політика забудовників повинна бути дуже прагматичною, зваженою. Суть її полягає в тому, щоб мінімізувати будь-які контакти, які можуть бути небезпечними для покупця і співробітників компанії», – говорить Анжеліка Саакян.

Хтось із забудовників йде ще далі, і зупиняє не тільки роботу відділів продажів, але і саме будівництво. Причини ті ж – безпеку робітників.

Багато компаній вже вживають безпрецедентних заходів по захисту будівельників (закуповуються дезінфектори, індивідуальні засоби захисту аж до термометрів, проводиться кварцування і т. д.).

Деякі компанії вже кілька днів проводять ретельні медперевірки будівельних бригад та іншого персоналу, задіяного в будівництві.

Київміськбуд прийняв в управління ще один недобуд Укрбуду

«У сформованій ситуації кожна компанія, перш за все, повинна дбати про здоров’я своїх співробітників. Якщо девелопер прийме рішення призупинити будівництво, то тимчасова пауза (до 3 тижнів) істотно не позначиться на загальних темпах будівництва, якщо тільки карантин не буде продовжений не більше ніж на 1,5-2 місяці. Але навіть в цих умовах багато інвесторів, впевнений, поставляться до можливих затримок робіт, особливо на завершальних етапах будівництва, з розуміємо», – зазначив нам керівник проекту Rusaniv Residence Олександр Изаров.

За запевненням учасників ринку, карантин навряд чи позначиться на ціновій політиці забудовників. По суті, в цей період ситуація просто буде поставлена на паузу.

«На даний момент ринку не загрожує ціновий обвал або які-небудь інші потрясіння. Скоріше за все, люди в період карантину, і особливо в перші кілька днів, навряд чи будуть захоплені питаннями інвестицій у нерухомість», – вважає Олександр Изаров.

Скільки протримаються

За експертними оцінками, в умовах карантину забудовники зможуть протриматися до 3 місяців. Якщо терміни «ізоляції» продовжать, то це загрожує багатьом компаніям великими проблемами.

Київміськбуд прийняв на баланс два недобудови Укрбуду

Насамперед, складнощі виникнуть у тих будівельників, які не мають великими обсягами оборотних коштів.

При несприятливих умовах на ринку, при стрімко падає гривні, до 25% компаній можуть відчути системну кризу і будуть змушені призупинити продаж на власних об’єктах, або зайнятися пошуком партнерів, щоб не було затримок у будівництві.

«Враховуючи, що останні роки ринок був відносно спокійний, багато забудовників, переважно із сегмента економ-житла, не розглядали більш загрозливі сценарії, здатні істотно змінити ситуацію. Тому непідготовленість ряду компаній до труднощів може спровокувати криза на будівельному ринку», – говорять в співтоваристві девелоперів житла RED Community.

Источник