На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Як платити за ЖКП в листопаді, якщо субсидія ще не нарахована

У прес-службі Мінсоцполітики попереджають, що в листопадових квитанціях на оплату ЖКП, субсидії можуть не відображатися.

Портал Domik.ua розповідає, як вести себе платникам комунальних послуг, якщо субсидія ще не нарахована.

У Мінсоцполітики підкреслюють, що управління соцзахисту щотижня обробляє величезну кількість заяв на оформлення субсидії. Затримки при нарахуванні державної компенсації можуть виникнути через несвоєчасне надання інформації місцевими органами влади. Відомство повідомляє, що якщо управління соцзахисту прийняв документи на субсидію, то допомога обов’язково нараховують з моменту подачі заяви, а значить, перерахунок зроблять з місяця призначення державної допомоги.

Якщо в листопадовій квитанції субсидія не відображена, державна допомога все одно буде нараховано. Її розмір можна подивитися в реєстрі субсидиантов.

Якщо субсидія в платіжці не вказана, у Мінсоцполітики українцям радять оплачувати обов’язковий платіж по субсидії, який розраховувався у вересні 2018 року. Спираючись на постанову Кабміну №1156 від 27.07.1998 ця сума становить не менше 15% від заявленого щомісячного сукупного доходу сім’ї. Пенсіонерам та непрацездатним громадянам потрібно оплачувати 10%. Сім’ї, до складу яких входять люди з обмеженими можливостями та/або неповнолітні особи, також платять за ЖКП не більше 10% від заявленого доходу. Інші видатки по оплаті комунальних послуг бере на себе держава. Розрахувати розмір субсидії можна, скориставшись калькулятором.

Читайте також: Тарифи на газ для населення України

Нагадаємо, що уряд значно спростив процес оформлення державної допомоги на оплату ЖКП. Тепер достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи. В останній необхідно вказати тільки ті доходи, які не відображені в базах даних пенсійної і податкової служб. Розмір виплат соцслужби беруть з власної бази даних і фіскальної служби, Пенсійного фонду, вузів, училищ та ін.

Ніяких додаткових документів подавати не потрібно. Вся інформація, яка потрібна для нарахування державі, надходить від організацій, які надають послуги.

Обговорити правила оформлення субсидії на оплату комунальних послуг можна на форумі «Субсидії та пільги: оформлення, права, умови отримання».