На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Влітку в Україні запустять новий реєстр будівельної діяльності

Влітку в Україні запустять новий реєстр будівельної діяльності

Нова система обіцяє звести нанівець корупцію та незаконні будівництва

Уряд затвердив план впровадження електронної системи у сфері будівництва. Відповідне рішення було прийнято 20 травня на засіданні Кабміну.

Введення самої системи було передбачено законом про вдосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, який був прийнятий парламентом і підписаний президентом ще восени 2019 року.

Реформа ДАБІ згортається. Видачею дозволів знову займеться центр

Але до цього моменту закон не був підкріплений програмою реальних кроків, хоча перехідними положеннями закону передбачено створення такого плану в термін, що минув ще 3 місяці тому.

За словами заступника голови парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк, вже в червні розпочне роботу новий реєстр будівельної діяльності замість «легендарного реєстру ДАБІ», а пілотні регіони почнуть прозоре ведення містобудівних умов і обмежень.

Остаточний запуск системи планується в два етапи:

  • з 1 грудня 2020 року в онлайн-режимі будуть доступні всі послуги (крім містобудівних умов та обмежень, технічних умов та електронних договорів);
  • з 1 грудня 2021 року запрацюють та інші сервіси, які передбачені законом.
  • «Треба дати всім однакові правила гри»: Шмигаль розповів про реформу ДАБІ

«Незважаючи на інформаційні та DDoS-атаки на поточний реєстр, спроби дискредитувати або зламати е-кабінет забудовника, план заходів вдалося затвердити, і зараз ми маємо чіткий покроковий план по впровадженню прозорих і сучасних інструментів в сфері будівництва. Нарешті в Україні запровадять прозору, антикорупційну і просту систему, яка врегулює наші будівельні процеси. Більше ніяких підроблених документів, хабарів і, як результат, – обдурених людей або незаконних об’єктів», – зауважила в розмові з UBR.ua Олена Шуляк.

Источник