На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Уряд України спростив правила отримання соціального житла

Кабмін підтримав ініціативу Мінсоцполітики і спростив отримання соціального житла.

Як стало відомо порталу Domik.ua , 19 лютого 2020 року Кабінет міністрів України прийняв рішення про внесення змін до Порядку визначення величини опосередкованої вартості найму (оренди) житла в населеному пункті, який був затверджений постановою Кабміну №682 від 23 липня 2008 року. Цей порядок використовують для встановлення права громадян на соціальний квартирний облік та отримання житла з житлового фонду соціального призначення. Розрахунок вартості оренди житла, за законом, здійснюють органи місцевого самоврядування.

«Особи, які потребують соціального захисту та мають недостатній для придбання або оренди житла дохід, зможуть стати на соціальний квартирний облік і, в подальшому, отримати соціальне житло», — зазначила міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

За словами чиновниці, зміни торкнуться:

  • громадян із середнім сукупним доходом менше вартості найму житла та прожиткового мінімуму, для яких соціальне житло виступає єдиним місцем проживання (особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; люди з інвалідністю; реабілітовані особи; ті, хто постраждав від Чорнобильської катастрофи; громадяни, житло яких визнане непридатним для життя; багатодітні та молоді сім’ї; учасники бойових дій; люди з важкими формами деяких хронічних хвороб; пенсіонери або особи, які втратили працездатність та інші вразливі верстви суспільства);
  • внутрішньо переміщені особи, у яких немає житла або воно зруйноване внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Читайте також: Як змінилися ціни на квартири в Києві за минулий рік

Юлія Соколовська зазначила, що до того, як були прийняті зміни, соціальне житло залишалося недоступним через невідповідність норм чинного законодавства вимогам ринку. Зокрема, середньомісячний сукупний дохід громадян повинен був перевищувати опосередковану вартість найму житла у гуртожитку та прожитковий мінімум, тому громадяни з мінімальною зарплатою чи пенсією не могли стати на соціальний квартирний облік. Дохід був недостатнім для оренди квартири або житлового будинку з-за значної розбіжності у вартості проживання в гуртожитку і квартирі.

19 лютого нинішнього року на сайті Мінсоцполітики з’явилася презентація з підсумками роботи Міністерства за період з вересня 2019 за січень 2020 року. У ньому значиться, що в 2019 році для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування закуплено вдвічі більше житла, ніж в 2018 році — 1971 квартира проти 829-ти. Також за звітний період забезпечено квартирами 25 сімей учасників АТО.

Консультацію на тему отримання житла від держави можна отримати на форумі Соціальне житло .

© domik.ua, 2020