На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Українців вирішили зобов’язати продавати і здавати житло виключно через брокерів

Українців вирішили зобов’язати продавати і здавати житло виключно через брокерів

У парламент несподівано для ринку подали законопроект про регулювання ріелторських послуг

Парламентаріям пропонують вивести ринок ріелторських послуг з тіні. Відповідний проект закону №3618 зареєстрували у Верховній Раді. Документ став несподіванкою для учасників ринку, оскільки, за їх словами, з ними він навіть не обговорювалося.

«Асоціація бачить в положеннях запропонованого проектом Закону обмеження прав громадян України на розпорядження своєю власністю, які гарантовані Конституцією України, також запропоновані норми містять корупціогенні чинники та ризики, що порушують антимонопольне законодавство і в більшості своїй порушують права та інтереси суб’єктів ринку надання ріелторських послуг», – заявили в Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України.

В Україні почали по-новому реєструвати нерухомість. Що змінилося

Зокрема, законопроектом пропонується:

  • ввести ліцензування для брокерів з нерухомості. Для цього потрібно буде пройти кваліфікаційний іспит;
  • фахівці повинні бути відповідним чином оформлені та внесені до Єдиного реєстру фізичних осіб, юридичних осіб та професійних об’єднань у сфері ріелторської діяльності;
  • створити реєстру, який буде містити дані про фахівців і об’єктах нерухомості;
  • ввести штрафи за роботу без ріелторських свідоцтв від 8,5 тис. до 17 тис. грн, з конфіскацією отриманого прибутку. А за повторне порушення – від 17 тис. до 34 тис. грн, знову ж таки з конфіскацією отриманих коштів.
  • створити Національну федерацію фахівців у сфері ріелторської діяльності, до складу якої увійдуть кваліфікаційно-сертифікаційна комісія, з’їзд фахівців і рада громадського нагляду. Сюди ж українці зможуть скаржитися на недбайливих брокерів, якщо вважатимуть, що права клієнта порушили.

Крім цього, в проекті міститься положення, згідно з яким ріелторські послуги можуть надаватися лише суб’єктом ріелторської діяльності, яким таке право надано у порядку і на умовах, визначених у законопроекті.

Таким чином, каже адвокат компанії DreamDim Юрій Брикайло, з моменту набрання чинності зазначеного закону, ні юрист, ні адвокат, ні аналітик або менеджер, ні хто-небудь інший формально не буде мати права збирати і поширювати інформацію щодо об’єктів, що продаються.

Новобудови заполонять лівий берег Києва. Забудовники поділилися планами з освоєння нових територій

Не виключено, що якщо не виправити формулювання, то вони навіть не зможуть сприяти здійсненню купівлі і/або оренди нерухомого майна.

Більш того, суб’єкт ріелторської діяльності, або інша уповноважена відповідно з майбутнім законом особа, яка буде збирати відомості про об’єкт нерухомості і вносити їх у Єдину інформаційну базу даних по кожному об’єкту нерухомості (або його частини), за яким він працює.

«Таким чином, після вступу в силу закону, власник квартири, земельної ділянки або будинку, не зможе укласти угоду про відчуження свого майна або передачі його в оренду без звернення до ріелтора», – зазначив Юрій Брикайло.

Источник