На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Українці пропишуться в житло за новими правилами

Українці пропишуться в житло за новими правилами

Кабмін дозволив прописуватися в іпотечному житлі

Кабмін змінив правила реєстрації місця проживання або, якщо по-простому, – прописки. Відповідні зміни містяться в урядовій постанові №481, які набрали чинності 23 червня.

Відтепер, буде можливо прописатися в іпотечному житлі при наявності згоди іпотекодержателя або довірчого власника такого житла. Плюс до всього, співробітник Центру надання адмінпослуг, реєстратор, який буде здійснювати прописку, тепер зобов’язаний перевірити інформацію про право власності на житло та інформацію про наявність обтяження у вигляді іпотеки в реєстрі нерухомого майна.

Час купувати квартиру в новобудові. Влітку ціни на житло зростуть

«Швидше за все, це вплине на швидкість роботи таких реєстраторів щодо реєстрації місця проживання та оперативність прийому громадян, так як це додаткові дії співробітника держоргану і витрати по часу», – розповів UBR.ua керівник та керуючий партнер ЮК «Наказ» Філіп Орлов.

Також, каже юрист, не виключено, що в іпотечні договори будуть внесені застереження щодо прописки за згодою і від того, як буде виходити це згоду, тому виходити потрібно буде з норм договору.

В Україні почали по-новому реєструвати нерухомість. Що змінилося

До речі, така інформація і раніше містилася в переважній більшості іпотечних договорів, але зараз цей процес урегулировался ще й на законодавчому рівні.

На думку Орлова, зважаючи нових змін банки будуть перестраховуватися від подібних проблем шляхом оформлення довіреностей від позичальників, зареєстрованих у квартирі, на зняття з такої реєстрації.

Крім того, порядок постановки і зняття з реєстрації місця проживання містить можливість зняття з реєстрації на підставі втрати права користування житловим приміщенням (відчуження житла та інших визначених законодавством документів) за заявою власника або його представника.

Мешканців київської квартири спіймали на знесення несучих стін. Тепер сусіди бояться, що будинок обвалиться

«Зважаючи на іпотечні договори, швидше за все, також будуть доповнені інформацією про те, що у випадку наявності значної прострочення особа втрачає право користування житлом або подібні формулювання, які дозволять уникнути необхідності вирішувати це питання в судовому порядку», – підсумував Орлов.

Источник