На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

У Раді хочуть вдвічі знизити орендну плату за житло

У Раді хочуть вдвічі знизити орендну плату за житло

Пропонують також заборонити орендодавцям виселяти прострочили оплату

У Верховній Раді запропонували захистити права орендарів житла на час дії в Україні карантину, який сьогодні продовжили до 24 квітня. Депутат Олександр Дубинський подав у парламент відповідний законопроект (№3255). Згідно з документом, власники житла не мають права виселити орендарів до закінчення терміну карантину, тобто обставин непереборної сили, повідомляється на сайті самого нардепа. Повного тексту законопроекту поки немає.

Вартість житла у Києві впаде на 40%

Як пропонується в документі, господарі не зможуть виселяти людей до кінця карантину, навіть якщо ті не будуть в змозі платити за оренду. При цьому орендодавців хочуть зобов’язати істотно знизити орендну плату для наймачів – на 50%.

«На час дії обставин непереборної сили (форс-мажору): військові дії, війна, введення комендантської години, карантину, тривалі перерви в роботі транспорту… плата за користування житлом не може перевищувати 50% від розміру, встановленого в договорі найму житла», – йдеться на сайті.

Отримати довідку про форс-мажор стало легше. Чи можна тепер не платити оренду

Також наголошується, що через поширення коронавіруса багатьох українців відправили у вимушені відпустки з урізаними окладами або взагалі без зарплат. Багатьох навіть звільнили. Тому у громадян можуть виникнути проблеми з оплатою житла.

У Києві різко знизився попит на оренду квартир з-за розгулу коронавіруса. За словами ріелторів, більшість потенційних орендарів відклали питання з житлом до закінчення карантину.

Источник