На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

У двох великих житлових комплексах Києва можуть відключити електрику

У двох великих житлових комплексах Києва можуть відключити електрику

Якщо забудовник або інвестори не погасять заборгованість, послуга буде повністю вимкнено

Будівельна компанія «Будэволюция», що обслуговує недобудовані будинки житлових комплексів «Патриотика» (вулиці Софії Русової і Бориса Гмирі) і «Статус Граду» (вулиця Завальна), за 2 місяці накопичила майже 2,5 млн грн заборгованості за спожиту електроенергію. Про це повідомив заступників головии КМДА Петро Пантелєєв з посиланням на дані компанії-постачальника е/е Yasno, передає прес-служба київської мерії.

Україна заборгувала за «зеленим» тарифом більше 12 млрд грн

У випадку, якщо борг не буде погашено, а в подальшому розрахунки не будуть відбуватися регулярно, у КМДА не виключають повного відключення будинків від електроенергії. Таке вже неодноразово відбувалося через «системної несплати, накопичення боргу, відсутність діалогу з інвесторами» з боку будівельних компаній, які належали або були пов’язані з забудовником Анатолієм Войцеховським, нагадав Петро Пантелєєв.

Міська влада закликала керівників компаній, які здійснюють обслуговування згаданих будинків (по вулиці Софії Русової – 7, 7-Г, 5-Б, 3-В, 3, Бориса Гмирі – 14-А, 16-А, Завальної – 10-Б, 10-В, 10-Г) виконати всі умови для оплати боргу та донести всю інформацію про стан розрахунків до інвесторів. Останні, висловив розуміння Пантелєєв, стали заручниками ситуації, оскільки вклали кошти в житло, будівництво якого забудовник не завершив.

«Фактично, названі житлові комплекси вважаються об’єктами незавершеного будівництва», – зазначив заступник голови КМДА.

Однак, за його словами, саме інвесторам доведеться забезпечувати повноцінний введення в експлуатацію власного житла, якщо це не зробить забудовник.

Бізнес підтримав плани списати борги на оптовому ринку електроенергії

«Для повноцінного та безпечного функціонування житлових комплексів необхідно виконати технічні умови, щоб переключити будівлі на постійну схему електропостачання. Однак це повинен зробити забудовник, або, якщо останній відмовляється це зробити, інвестори. Робити це за рахунок коштів платників податків, тобто за рахунок міського або державного бюджету незаконно», – пояснив Пантелєєв.

У свою чергу начальник відділу з приєднання до електричних мереж компанії ДТЕК «Київські електромережі» Ірина Толпиго розповіла, що ще в 2015 році для приєднання до мережі будинків на Осокорках забудовнику були надані технічні умови, які передбачали поетапне приєднання потужностей. Щодо «Патріотики» вона зазначила, що сьогодні відповідні техмероприятия виконуються не в повному обсязі.

Будинки та квартири з електроопаленням переводять на базовий тариф

«Для того, щоб забезпечити живлення комплексу «Патриотика» і «Патриотика на озерах» повинна бути побудована підстанція 110/10 кВ «Аркада». Забудовник взяв на себе таке зобов’язання. Але його не виконав. Без цієї підстанції забезпечити якісне і безпечне електропостачання зазначеним житловим комплексам неможливо. Зі свого боку, для того щоб забезпечити контроль з боку власників квартир в цих комплексах, ДТЕК «Київські електромережі» готовий, за допомогою міської влади, інформувати їх про виконання забудовником технічних умов», – прокоментувала ситуацію Толпиго.

Источник