На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

«Треба дати всім однакові правила гри»: Шмигаль розповів про реформу ДАБІ

«Треба дати всім однакові правила гри»: Шмигаль розповів про реформу ДАБІ

Прем’єр заявив про необхідність швидко прийняти відповідні законопроекти

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ході наради з учасниками будівельного ринку представив концепцію реформи Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ). Замість існуючої організації створять три центральних органу влади, між якими розподілять регуляторні і контролюючі функції, повідомила прес-служба Кабміну.

«Потрібно відокремити контрольну функцію, викинути ліцензування як непотрібне, забрати контроль на вході і поставити контроль на етапі введення в експлуатацію», – заявив глава уряду.

Реформа ДАБІ згортається. Видачею дозволів знову займеться центр

За його словами, потрібно швидко прийняти відповідні законопроекти, які сьогодні вже в основному підготовлені.

«Тоді і ринок інакше запрацює, і будівництво буде йти швидше, і ми зможемо уникнути незаконних будівництв. Треба дати всім однакові правила гри. Тому що бізнес – це конкуренція. І ці правила – завдання влади: Кабміну і Верховної Ради «, – додав Шмигаль.

Також прем’єр-міністр закликав учасників будівельного ринку взяти участь у якнайшвидшій реалізації реформи.

Глава уряду запевнив, що виступає за впровадження системи страхування ризиків замовника, інвестора та підрядника.

«Для вас, як для учасників ринку, заощаджені від корупції гроші – це ресурс для страхування», – зазначив він.

Три ДАБІ замість однієї. Реформа будівельної інспекції може заморозити ринок

Крім того, в Кабміні підтримали ініціативу депутатів про створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка буде розслідувати факти корупції в ДАБІ. Також врахували пропозицію учасників ринку про створення робочої групи, яка розробить пропозиції до законопроекту.

Нагадаємо, в березні президент Володимир Зеленський оголосив про ліквідацію ДАБІ. На думку глави держави, саме цей орган є однією з найбільш корумпованих структур в Україні. А Шмигаль тоді назвав ДАБІ «корупційним кліщем», який забирає оборотні кошти з будівельного ринку.

Источник