На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Штрафи, ціни на продукти і лікарні — Кличко розповів про карантин в Києві

istockphoto

Київський мер розповів, як проходить карантин у столиці

На черговому брифінгу київський мер Віталій Кличко розповів про проблеми з якими стикаються влади під час карантину, а також відповів на питання, які цікавлять багатьох українців – починаючи від злетіли цін на продукти, і закінчуючи штрафами за порушення обмежувальних заходів. Про це і не тільки Кличко повідомив у середу, 25 березня.

Ситуація в Києві

Кличко нагадав, що на даний момент у Києві 31 осіб з підтвердженим діагнозом коронавіруса. 10 з них знаходяться на лікуванні вдома, ще 21 – у медзакладах.

За словами мера ввечері 24 березня було виявлено ще три випадки захворювання: «Двоє з них лікуються вдома, на самоізоляції, один – 5-річний киянин, який повернувся з Франції, 21 березня був госпіталізований в Олександрівську лікарню».

Кличко розповів, що 20 заражених зараз проходять лікування в Олександрівській лікарні, ще один – в міській лікарні №4.

Київський міський лабораторний центр Моз України перевіряє понад 30 зразків на підтвердження коронавирусной інфекції. «На сьогоднішній день в Києві протестовано 1355 киян експрес-тестами і лабораторними дослідженнями», — додав Кличко.

Що буде з метро?

За словами мера, якщо ситуація з поширенням коронавіруса в столиці не зміниться, метрополітен може не запрацювати і після 3 квітня.

«Ми повинні максимально обмежити соціальні контакти, максимально захистити здоров’я людей. Тільки з цим пов’язані такі кроки. Тому дату відкриття метро я вам сьогодні, на жаль, сказати не можу», — сказав він

Кличко нагадав, що у Дніпрі і Харкові, а також у багатьох європейських містах введено такі ж заходи.

Контроль за цінами на товари під час карантину

Мер звернувся до Кабінету міністрів з проханням забезпечити контроль за цінами на продукти харчування, медикаменти та соціально значущі товари.

Він нагадав, що контроль за цінами знаходиться в компетенції уряду, згідно з прийнятим раніше парламентом закону. «Уряд має вжити всіх заходів для недопущення в столиці і в Україні підняття цін на товари суб’єктами господарювання», — зазначив Кличко.

Контроль цін, на думку мера, має бути встановлений на наступні товари: сіль, цукор, борошно, чай, масло вершкове та олію, гречка, рис, макаронні вироби, питна вода, консерви тривалого зберігання.

Штрафи за порушення карантину

Кличко звернувся до правоохоронних і контролюючих органів із закликом притягнути до відповідальності всіх порушників карантинного режиму, щоб таким чином донести до киян ступінь з власної відповідальності.

«Я звертаюся до МВС, контролюючим органам ретельно виявляти порушників (обмежувальних заходів – ІФ), складати протоколи і штрафувати. Якщо у когось не вистачає розуму і свідомості, — нехай розуміють таким чином і не наражають на небезпеку себе і людей навколо», — сказав він.

Які лікарні готові приймати хворих?

Мер нагадав, що в Києві є сім медустанов, які визначили для прийому хворих коронавірусом: 3 – для дорослих, 2 – для дітей, 2 – для вагітних.

Список:

  • Київська міська лікарня №4;
  • Міська клінічна лікарня №9;
  • Київська міська лікарня №1;
  • Дитяча клінічна інфекційна лікарня;
  • міські пологові будинки №3 та №5

За словами Кличка, всі лікарні забезпечені експрес-тестами, витратними матеріалами та засобами захисту.

Крім того, він спростував інформацію про те, що в Олександрівській лікарні тепер лікують лише народних депутатів.

«Це абсолютна брехня. Олександрівська лікарня першою почала приймати хворих і стала, можна сказати, флагманської лікарнею. Статус хворого в даному випадку не грає ніякої ролі. Наприклад, студент, який заразився в Україні, також був госпіталізований в Олександрівській лікарні», — пояснив мер.

Подивитися прес-брифінг Віталія Кличка ви можете тут

Нагадаємо, щоб уникнути поширення недуги по країні введено карантин. Президент Володимир Зеленський створив координаційну раду з протидії коронавирусу, який сам же й очолив.

За минулу добу кількість хворих коронавірусом на території України зросла до 113. Станом на 07:00 середи, 25 березня, Covid-19 виявили у 13 областях і Києві. Офіційно в країні 4 жертви.

Детальніше про поширення коронавіруса — в інфографіці «Вести.иа».