На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Роскачество розповів про головні загрози піратських ресурсів

Прослухати новину

Зупинити прослуховування

Незважаючи на активну боротьбу з піратством, багато росіяни продовжують активно користуватися нелегальними онлайн-ресурсами, що пропонують подивитися будь-який фільм «безкоштовно» і «без реєстрації». Однак не варто забувати, що подібні сайти часто містять в собі шкідливий код, тому їх відвідування може обернутися вірусним зараженням комп’ютера.

stopCovid1

Експерти Роскачества попередили росіян про приховані загрози піратських сайтів, на яких можна безкоштовно подивитися або завантажити кіно. Справа в тому, що для багатьох користувачів, швидкість і зручність є вирішальним чинником при виборі ресурсу для перегляду відеоконтенту. Юзери готові зайти навіть на незнайомі сайти з підозрілими адресами, які вони знаходять в пошуковій видачі, часто не замислюючись про власну безпеку.

Повідомляється, що користувачі інтернету в усьому світі відвідують сайти з піратськими фільмами і серіалами понад 300 млрд разів за рік. При цьому Росія перебуває в числі лідерів за цим параметром.

Багато росіян не хочуть платити за доступ до легального контенту, відвідуючи піратські сайти, які є безкоштовними і доступними. Незважаючи на те, що Роскомнадзор оперативно блокує такі ресурси, у них є багато сайтів-дублікатів, або «дзеркал», так що зупинити їх поширення досить важко. При цьому користувачі, які заходять на такі сайти, які не тільки дивляться фільми в поганій якості з докучливою рекламою або вшитими корейськими субтитрами, але й ризикують стати жертвами киберзлоумышленников.

Як попереджає Роскачество, скачування файлу з невідомого джерела може призвести до зараження комп’ютера вірусом, призначення якого може варіюватися — від викрадення персональних даних для продажу на чорному ринку до блокування всіх особистих документів з метою вимоги грошового викупу.

Крім того, таким чином зловмисники можуть отримати прихований доступ до комп’ютера жертви, здійснюючи стеження через веб-камери або мікрофон, а також виконувати різні дії в інтернеті від імені користувача, наприклад, здійснювати покупки в інтернет-магазині або проводити транзакції в онлайн-банку.

«Зловмисники зможуть викрадати ваші фінанси, використовувати онлайн-профіль у своїх шахрайських схемах або навіть шантажувати допомогою зібраної інформації. Погодьтеся, дуже несподівані наслідки, здавалося б, безневинного відвідування піратського сайту», — повідомляють експерти Роскачества.

Молодший консультант Центру інформаційної безпеки компанії «Інфосистеми Джет» Аліна Новопольцева підтвердила «Газете.Ru», що піратський контент часто служить принадою для переходу на фішингові ресурси.

«Довірившись чарівної фразою «завантажити безкоштовно і без SMS на високій швидкості», разом з фільмом користувач ризикує заразити пристрій шкідливим програмним забезпеченням, наприклад вбудованими майнерами криптовалют і банерами», — пояснила експерт.

Онлайн-перегляд теж може нести в собі приховані небезпеки. Однією з них є численні рекламні банери, розташовані з усіх сторін плеєра. Іноді їх так багато, що будь-який випадковий клік по сторінці може привести до відкриття посилання, захованої в такому банері. Ця дія може також призвести до завантаження в систему жертви вірусу, який заразить ваш комп’ютер автоматично, завдяки спеціальним скриптам.

«Ще однієї старої прийомом є повідомлення про необхідність оновити Flash Player, без якого нібито подивитися фільм не вдасться. Нічого не підозрюючи користувач погоджується на встановлення нової версії плеєра, однак замість нього завантажує на свій пристрій справжній вірус, який згодом може використовувати ваш комп’ютер як маріонетку, бота для атак», — йдеться на сайті Роскачества.

Перегляд піратських фільмів дійсно може містити певні ризики, погоджується дослідник шкідливого ПО в Avast Адольф Стреда. Сайти, групи в соціальних мережах, які розповсюджують піратські фільми, часто набагато менш педантичні щодо вмісту. Тому користувачі ризикують завантажити не тільки бажані фільми, але і якусь додаткову навантаження, наприклад, шкідливі програми.

«Також сайти, що пропонують піратські фільми, можуть бути менш розбірливі у відношенні своїх джерел доходу, а значить, відвідувачі сайту з більшою ймовірністю можуть зіткнутися з шкідливою рекламою або шкідливим контентом сайту, наприклад з фішингом, наборами експлойтів або криптомайнерами», — вважає Стреда.

Крім того, спільний перегляд піратських фільмів порушує закони про авторське право — теоретично, користувачі можуть зіткнутися і з юридичними наслідками.

«Тому ми рекомендуємо користувачам дивитися фільми про піратів, а не піратські фільми, використовуючи потокові сервіси», — сказав співрозмовник «Газеты.Ru».