На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Ринок оренди в Києві впав, а продажі квартир встали

Ринок оренди в Києві впав, а продажі квартир встали

Люди відкладають житлове питання до кінця карантину

У Києві різко знизився попит на оренду квартир з-за розгулу коронавіруса. За словами ріелторів, більшість потенційних орендарів відклали питання з житлом до закінчення карантину.

«Попит на оренду квартир сильно впав, відсотків на 80. Думаю, питання оренди квартир люди відкладуть до кінця карантину», – розповіла UBR.ua київський рієлтор, член Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Інна Шкулепова.

Форс-мажорні обставини. Рада прийняла закон по боротьбі з коронавірусом

Позначаться на активності клієнтів та обмеження щодо пересування в місті. Власники, зі свого боку, теж частково відкладають свої питання.

«Всі зараз намагаються зрозуміти, як надовго ця ситуація з карантином. За існуючими договорами власники, швидше за все, просто підуть назустріч орендарям, зробивши двотижневі канікули, але не будуть базово змінювати умови. Набагато важливіше і фундаментальніше проявилися ще в грудні проблеми з економікою – ось вони будуть впливати на ціни в довгостроковій перспективі», – сказав нам представник Асоціації фахівців з нерухомості України Едуард Бразас.

На хвилі затишшя деякі власники житла можуть прийняти рішення про зниження орендних ставок, щоб здати квартири швидше на падіння попиту, говорить ріелтор.

«Подешевшають, звичайно, у тих господарів, які хочуть здати, інші будуть чекати. Попит же на будинку зріс. Якщо візьмуть надзвичайний стан, і це буде визнано форс-мажором, то, думаю, за оренду платити не доведеться. Ціни підуть вгору, якщо це все не позначиться на економіці і тільки після того, як закінчиться карантин», – додала Шкулепова.

Нарівні з цим зупиняться і всі продажу квартир і будинків, оскільки багато інстанції, які задіяні при угоді, не будуть працювати під час карантину.

«Оцінювачі та нотаріуси працюють за запитом. Але, наприклад, сьогодні я була у Вишневому під Києвом – там закритий прийом у виконавчій службі. Ми не можемо зняти арешт, а значить і продати квартиру. Якщо ЦНАПы закриють, то люди не зможуть виписатися і, як підсумок, продати квартиру. В області не зможуть взяти довідку за формою 13, і угоді не бувати. Не потрапиш у військкомат не выпишешься, закриють БТІ не продати тим, кого немає в єдиному реєстрі нерухомості, не візьмеш довідку у водоканалі, «Київтеплоенерго», Дтек, Жеку, «Київгазі» – можуть відмовитися покупці купувати квартиру без таких довідок», – говорить Шкулепова.

У Львові на період карантину скасували орендну плату для бізнесу

За оцінками ріелторів, сьогодні київські квартири коштують в середньому:

  • «однушки» можна пошукати за 6000 грн/міс.;
  • «двушки» – за 8000 грн/міс.

Раніше UBR.ua писав, що міжнародне агентство нерухомості sotheby’s International Realty Affiliates LLC відкриває офіс в Україні.

Источник