На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Програвши суди в Таллінні та Лондоні, співвласник ТРЦ Sky Mall загрожує Україні – ЗМІ

Програвши суди в Таллінні та Лондоні, співвласник ТРЦ Sky Mall загрожує Україні – ЗМІ

Громадянин Естонії і співвласник київського ТРЦ Sky Mall Хіллар Тедер зажадав від президента України вирішити суперечку навколо торгового центру, інакше він подасть позов проти України на 500 млн доларів у Міжнародний комерційний арбітраж Вашингтона. При цьому сам Тедер став фігурантом багатьох судових розслідувань, пише РБК-Україна.

У 2019 році В Естонії Тедер був визнаний винним у дачі хабара мера Талліна і за сумісництвом лідера Естонської центристської партії Едгар Сависаару. Підприємець хотів отримати земельну ділянку і погодився в обмін надати партії Савісаара 275 тисяч євро на ведення агітаційної діяльності.

«Під кінець судового процесу Тедер повністю визнав свою провину, співпрацював зі слідством і погодився виплатити штраф», — повідомляють ЗМІ. Оскільки Тедер не був посадовою особою, суд замінив позбавлення волі на 5 років зі штрафом у розмірі 200 тисяч євро.

Історія судів в Україні та Лондоні почалася після того, як у Тедера виникли розбіжності з його партнером і співвласником Sky Mall Андрієм Адамовским. За словами останнього, не знайшовши згоди з питання переоформлення часткою власності і боргів, вони звернулися в судові інстанції Лондона.

«Він програв арбітраж в Лондоні і Високий суд в Лондоні, де йому було наказано переоформити борг», — говорить Адамовський про колишнього партнера.

Не виконавши рішення лондонських судів, Тедер продовжував судитися в інших юрисдикціях. «Надалі Тедер програв усі господарські, адміністративні та цивільні процеси — всього 114 судових рішень в Україні, 12 процесів на Кіпрі, 7 арбітражних рішень в Лондоні», — йдеться у публікації.

У той час як Адамовський публічно пропонує Тедеру укласти мирову угоду, популярні українські журналісти та блогери заявляють, що Тедер намагається їх підкупити з метою дискредитації свого колишнього бізнес-партнера.

Раніше ЗМІ писали про судовий процес над Тедером і мером Таллінна. Відзначається, що під час дачі хабара Тедер скаржився на брак грошей, хоча естонські ділові ЗМІ оцінюють його стан в 50-60 млн євро.

Источник