На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

При Кабміні створять робочу групу для вирішення проблем вкладників «Аркади»

При Кабміні створять робочу групу для вирішення проблем вкладників «Аркади»

Десятки тисяч інвесторів не можуть отримати свої квартири в недобудованих будинках

Проблемою довгобудів банку «Аркада» займеться робоча група при Кабінеті міністрів України або Міжвідомча комісія. Її створення ініціює у парламентському комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Про це UBR.ua розповіла нардеп, заступник голови профільного комітету Олена Шуляк, яка направила відповідне звернення до прем’єр-міністра Денису Шмыгалю і голові Національного банку Якову Смолія. Під зверненням підписалися ще 35 депутатів.

У Києві інвестори «Аркади» перекрили Грушевського: у хід пішли димові шашки

Підставою для ініціювання та підписання документу на ім’я голови КМУ стало колективне звернення 11 000 інвесторів.

За словами Шуляк, вже більше 2 років банком «Аркада», забудовниками «Будэволюция», «Аркада-Будівництво» повністю зупинено будівництво 39 житлових 25-поверхових (різній стадії готовності, від 1% до 99%) будинків, 5 дошкільних навчальних закладів, 5 шкіл, 3 наземних паркінгів, 1 пожежного депо, а також інших об’єктів соціальної та інженерної інфраструктури, що перебувають у Дарницькому та Голосіївському районах Києва.

В цілому, в зоні ризику опинилися понад 30 тис. інвесторів.

Як зауважила нардеп, без негайного втручання у проблему Україна може отримати новий криза на ринку житлового будівництва величезних масштабів.

Протест під КМДА і наметове містечко у банку: в Києві мітингують інвестори «Аркади»

«Очевидного або простого рішення ця ситуація не має, оскільки зараз немає достовірної та перевіреної інформації про причини виникнення кризи з об’єктами «Аркади». Головним завданням Міжвідомчої комісії якраз і має стати детальне вивчення ситуації та вироблення реальних шляхів вирішення з урахуванням інтересів, у першу чергу громадян, які інвестували кошти в житло», – зазначила Шуляк.

Ще одним із завдань робочої групи має стати вирішення проблем інвесторів і напрацювання механізмів, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому, вважає нардеп.

«Очевидно, що в ситуації з інвесторами об’єктів «Аркади», важко дати однозначну правову оцінку або знайти винних. Адже сам ринок не дає ніяких гарантій покупцям житла, що їх будинок буде добудований і вчасно. І народні депутати, і представники уряду повинні зробити все, щоб вирішити проблему інвесторів об’єктів «Аркади», адже в іншому випадку ринок будівництва житла чекає величезний криза за принципом доміно», – говорить Шуляк.

Масовий протест через недобудов: інвестори «Аркади» висунули вимоги

На її думку, зараз вкрай важливо в найкоротші терміни прийняти закон про захист інвесторів, який би, з одного боку, надав інвесторам статус покупців нерухомості, а з іншого – зробив неможливим появу довгобудів і прибрав з ринку недобросовісних забудовників.

«Наш комітет розглядає законопроект про захист прав інвесторів-покупців житла. Згідно з документом, об’єкт незавершеного будівництва повинен стати окремим об’єктом цивільних прав, продаж квартир повинна вестися тільки після держреєстрації права власності на незавершений об’єкт будівництва, щоб інвестор став власником споруджуваної квартири і мав усі правові можливості при необхідності відстоювати свої інтереси», – підсумувала Шуляк.

Источник