На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Посадимо надовго: Аваков пообіцяв жорстку реакцію на стрілянину в Броварах


Міністр вже доповів прем’єру і президенту

Як говорили в 90-ті роки, «забили стрілку», а вона закінчилася стріляниною в житловому масиві Броварів. Цими словами міністр внутрішніх справ Арсен Аваков охарактеризував масову бійку, яка сталася в столиці сьогодні, 29 травня. До речі, якщо вірити словам міністра, то кількість затриманих після перестрілки в Броварах знову зросла — якщо в 17.00 говорили про 21 затриманого, то в 21.00 Аваков розповідає про 28 затриманих, причому 22-му вже висунуто підозру (всього в розборках брало участь 67 осіб).

«Ми розраховуємо, що завтра в судах їм буде визначена міра запобіжного заходу у вигляді тивного арешту, і ці люди скоро і надовго сядуть у в’язницю», — пообіцяв Арсен Аваков і додав, що реакція на що сталася стрілянину в Броварах «буде жорсткою».

Міністр стверджує, що в зіткненнях брали участь не самі перевізники, а найняті бандити; причому найняті за смішні гроші порівняно з кушем, за який боролися перевізники. «Між Броварами і Києвом щодня курсує ряд маршрутних таксі. Вартість квитка в середньому — 14 гривень. Це 600 тис. гривень заробітку в день, а за рік — близько 220 млн гривень. Цей ринок пасажирських перевезень ділять між собою дві групи, але тільки частина перевезень легальна. За ці доходи для з’ясування відносин між собою перевізники найняли бандитів і «забили стрілку», як в 90-х. Троє учасників перестрілки зараз з вогнепальними пораненнями перебувають у лікарні, їхньому життю нічого не загрожує. Мені шкода, що більшість з них — це молоді хлопці, які вирішили побути найманцями і заробити по 800 гривень в день. Мій обов’язок зробити так, щоб всі ці бандити сіли у в’язницю», — підкреслив глава МВС.

За словами Авакова перекваліфікація події — нагадаємо, що тепер справа ведуть за більш тяжкою статтею — сталася через те, що кілька куль потрапили в вікна жителів міста.

Міністр зазначив, що вже доповів про подію за інстанції — тобто, прем’єру і президенту. Нагадаємо, що за наявною інформацією, за спробою переділу ринку перевезень нібито стоять поліцейські чини Вінницької області. «Щодо організаторів цих заворушень буде відкрито окреме провадження, крім цього поліція перевірить прозорість тендерів на розподіл квот на перевезення посадовими особами обласної влади, де інтереси перевізників, як виявилося, вище інтересів людей. Ми поінформували всі правоохоронні органи, деталі злочину знає президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Наше завдання, щоб всі, хто продемонстрував вседозволеність і став учасником злочину, отримали суворе покарання. Я особисто буду інформувати громадськість про деталі розслідування цієї справи», — пообіцяв міністр внутрішніх справ.

Майже сотня людей, десятки «стволів» і миттєва реакція поліції — справжній бойовик відбувся в Броварах, де за допомогою рушниць, пістолетів, кастетів і димових шашок ділили ринок міжміських перевезень. В справі можуть бути замішані не тільки перевізники і «титушки», але і «злодії в законі» і навіть верхівка МВС.

«Вести.иа» розібралися, чому сталася перестрілка під Києвом. Версій кілька.

Підпишіться на щоденну еmail-розсилку від творців газети номер 1 в Україні. Кожен вечір у вашій пошті найважливіше, ексклюзивне і корисне. Підписатися.