На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Попит на дешеве житло впав на 90%. Столичні забудовники готують ціни на червень-липень

Попит на дешеве житло впав на 90%. Столичні забудовники готують ціни на червень-липень

Будівельники проводять всілякі акції і дають знижки на житло, але вони не сильно допомагають

За час пандемії попит на нове житло в Україні катастрофічно впав. За даними забудовників, за два місяці карантину найбільше зниження продажів, наприклад, в Києві, спостерігалося в сегменті економ-класу і досягла 90% від рівня лютого.

Незважаючи на те, що ціна на квартири в економ-сегменті є найнижчою на ринку – в середньому на 20-25% менше, ніж, наприклад, на житло нових форматів, реальний покупець став набагато вимогливіші до гарантій надійності власних інвестицій, якості майбутнього об’єкта, а також комфортного проживання у житловому комплексі.

Українські ринки завалили будівельним фальсифікатом – допоможуть норми ЄС

Як зазначив нам керівник проекту Rusaniv Residence Олександр Изаров, крім форс-мажорних обставин, головними причинами різкого зниження привабливості економ-житла є відсутність гарантій від забудовників, що об’єкт буде завершено вчасно, низька якість будівництва об’єктів цього класу, а також відсутність додаткових функціональних можливостей майбутніх житлових комплексів.

Будівельники відзначають, що більше 70% всіх зводяться об’єктах економ-класу в період карантину були тимчасово зупинені або припинені будівельні роботи.

«Об’єкти економ-класу виявилися найбільш ризиковими для інвестицій, так як їх будівництво ведеться переважно за рахунок коштів покупців, а при різкому зниженні купівельної активності, забудовники були змушені призупинити будівельні роботи», – говорить Олександр Изаров.

У період карантину значно посилилася «репутаційна» конкуренція компаній-забудовників у прагненні переконати потенційного покупця у надійності вкладень саме в їх споруджувані об’єкти. І на тлі зниження продажів істотно загострилася боротьба за покупця.

Багато компаній, щоб зберегти або знизити різке скорочення угод, вжили низку заходів, зокрема, пропонуючи інвесторам придбати квартиру за найбільш вигідними цінами.

В Україні проведуть природний відбір забудовників – будувати будуть довше і дорожче

«Знижки та акції стали показувати результат тільки останні 10-14 днів: зростання продажів в окремих проектах частково був пов’язаний з тим, що забудовники запропонували покупцям вигідні умови: це і фіксація курсу на 24,8-25,5 грн/$, це і «повний захист інвестицій» (дозволяє покупцям, якщо у них раптом зміняться плани, забрати назад гроші без штрафних санкцій), і оптимальні умови розстрочення – під 0% при внеску від 40% від вартості квартири і т. д.», – говорить директор з маркетингу багатофункціонального РК Polaris Home&Plaza Анжеліка Саакян.

Разом з тим, ефективність таких кроків виявилася не дуже високою: кількість угод за акційними цінами в середньому не перевищила 10% від усього обсягу продажів у період карантину.

За великим рахунком акції забудовників у період карантину стали вимушеним антикризовим маркетинговим ходом для залучення уваги до споруджуваного об’єкта, не розраховуючи на активні продажі».

«Акційні пропозиції використовувалися як додаткова можливість інформування потенційних покупців про те, що будівництво об’єкта йде за запланованим графіком. Практично всі гравці ринку, які продовжували будівництво, впровадили подібні акції», – зазначив Олександр Изаров.

Зниження купівельної активності на фоні призупинення будівництва до 50% усіх об’єктів, кажуть будівельники, дозволило дещо збалансувати співвідношення між попитом і пропозицією.

«Якщо на початок березня розрив між попитом і пропозицією досягав 40%, то на фоні зниження темпів будівництва і пов’язаних з цим вагомих репутаційних втрат деяких забудовників, різниця між попитом і пропозицією скоротилася до 25-30%», – додав Олександр Изаров.

Українці вже в наступному році будуть купувати квартири за новими правилами

Цінова політика

Ціни в більшості столичних проектів у перспективі 1-2 місяців будуть залишатися на рівні лютневих, кажуть будівельники.

Звичайно ж, в деяких проектах можливе незначне зниження з причини того, що при березневому інфляційному зростанні ціни різко були підвищені в середньому на 3-5-тис. грн/м2. Частка таких проектів – до 1/3 від усього будується обсягу.

«Таке зниження може бути подано як окрема акція. Але навряд чи всі, хто підвищив ціни почнуть їх знижувати. Це вже питання маркетингової стратегії окремо взятого проекту. На даний момент курс гривні стабілізувався, тому немає особливих підстав вважати, що ціна буде значно зростати або падати», – зауважила в розмові з UBR.ua Анжеліка Саакян.

За даними київських забудовників, зараз спостерігається незначне збільшення продажів тільки у 5% всіх споруджуваних об’єктів Києва. Це в основному об’єкти нових форматів на початковій стадії будівництва, коли ціна найбільш приваблива для покупця.

Разом з тим, кількість дзвінків у відділи продажів в середньому по ринку збільшилися на 3-7% (знову-таки в залежності від об’єкта, його функціоналу і ціни).

Для повноцінного виходу з карантину первинного ринку житла буде потрібно як мінімум півроку

У найближчі 2-3 тижні варто чекати планомірної активізації ринку, вважають забудовники, але не варто чекати, що ринок «вибухне» від кількості продажів. Вихід з карантину буде плавним: до кінця червня він збільшиться максимум на 5-7% порівняно з лютим, кажуть експерти.

Що стосується роботи відділів продажу, то нагадаємо, що карантин діє до 22 червня, тому, як мінімум, до цієї дати всі заходи будуть дотримуватися.

«У зв’язку з падінням продажів під час карантину говорити про те, що всі відділи продажів вже працюють, як колись, не доводиться. По мірі зростання купівельної активності, буде і відновлюватися звична робота відділів продажів. Але немає єдиного сценарію для всього ринку: адже все буде залежати від купівельної активності», – говорить Анжеліка Саакян.

Коли ринок оживе

За очікуваннями забудовників, починаючи з кінця червня ринок може суттєво пожвавитися. У цей період очікується поступове зростання продажів (переважно за рахунок накопиченого відкладеного попиту) на 3-5% у другій половині липня і на 5-7% в серпні.

При цьому, як вважає Олександр Изаров, купівельні переваги будуть сконцентровані в основному на об’єктах нових затребуваних форматів з високою ліквідністю, таких як багатофункціональні комплекси, об’єкти формату live-work-play та ін.

Українці стали значно менше купувати квартири на стадії котловану

«До 80% всіх продажів будуть припадати на РК підвищеної комфортності і функціональності, які дають можливість покупцеві не тільки придбати якісну квартиру у сучасному комплексі з розвиненою інфраструктурою і функціональною, а ще й використовувати покупку, як спосіб збереження та примноження капіталу. Покупка квартири в таких об’єктах на початковому етапі будівництва до моменту введення в експлуатацію прогнозовано може зрости в ціні до 50%», – підкреслив експерт.

Подальший розвиток первинного ринку житла багато в чому буде залежати від загальноекономічної та політичної ситуації, стратегії уряду щодо мінімізації наслідків карантину для життєдіяльності країни, вважають учасники ринку.

«Первинного ринку зараз, як ніколи, потрібна зовнішня стабільність, що стане стимулом для потенційних покупців повернутися на ринок. Саме покупець є двигуном ринку будівництва житла: активізація продажів дозволить забудовникам не просто завершити будівництво розпочатих РК, а й вивести на ринок нові проекти», – підсумував Олександр Изаров.

Источник