На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Перший день без транспорту. Що відбувається на дорогах Києва


Правда за проїзд доводиться платити навіть зі спецперепустками

Початок тижня, 23 березня, як і обіцяв київський мер Віталій Кличко, ознаменувалося повною зупинкою транспорту в місті — перевозять тільки пасажирів, які працюють на підприємствах критично важливих сфер життя, але й тих тільки за спеціальними квитками. Про це, власне, і свідчать червоні таблички на проїжджаючих маршрутках. «Вести.иа» ведуть репортаж прямо з вулиць Києва.

За розпорядженням КМДА, транспорт з понеділка буде перевозити тільки лікарів, рятувальників, правоохоронців, працівників аптек, продуктових магазинів і стратегічних підприємств. Правда, навіть зі спеціальними квитками на руках потрібно оплачувати проїзд за стандартною схемою — квитком, проїзним, карткою киянина або Kyiv Smart Card. Примітно, що пільговим категоріям в транспорті платити не потрібно. але за наявність спецпрпуска з банківської карти щодня знімає 13 гривень — і тоді їдь, скільки заманеться протягом доби.

Сам спеціальний пропуск для обраних виглядає ось так:

Як у радянському фільмі — в бій ідуть одні «старики». Та тільки поліціям їм, не зважаючи на слізні прохання «тільки до Політеху», настійно рекомендує сидіти вдома при спробі зайти в транспорт. Окрема проблема з тими, кому, за їх словами, не встигли видати перепустки. Люди обурюються. Один з пасажирів на питання про те, де він працює, відповів, що в банку — його пустили і без пропуску. Решта підхопили — «нам теж в банк!». Але виїхати вдалося все ж таки не всім.

Зневірені виїхати на якому-небудь громадському транспорті ловлять таксі. Права в салон беруть тільки по одній людині. До візників шикуються черги до п’яти осіб. Від метро Житомирська до ТЦ Україна один з таксистів просить по 30 гривень з людини. Такий тариф погодилися тільки двоє, хоча за кількістю людей водій був не проти взяти більше.

«Вести.иа» відразу ж перевірили ціни на таксі Києва на трьох найпоширеніших службах – Uklon, Uber і Bolt. З’ясували наступне: наприклад, з Петропавлівської Борщагівки в центр столиці служба Uklon довезе за 132 грн. Коштувати помітити, що ця ціна є меншою, ніж була 2 роки тому. А ось Über просить майже вдвічі більше – 236 грн.

Примітно, що крім тролейбусів і таксі, інших видів транспорту практично не спостерігається. Деякі автобуси підписані на підприємствах, власне, як і на самих спецпропусках для проїзду значиться ім’я і служба. Ось, наприклад, як виглядає автобус в Олександрівську лікарню.

Протягом двох годин люди успішно і безуспішно намагалися дістатися до своїх робочих місць.

Нагадаємо, що голова Київської міськдержадміністрації Микола Поворозник заявив, що пасажири зі спеціальними квитками щоб уникнути маніпуляцій все одно будуть оплачувати проїзд за стандартною схемою.

Так, з сьогоднішнього дня заборонені також пасажирські перевезення по приміським, міжміським та міжобласним маршрутами. Таким чином, таксі зараз є єдиним легальним видом транспорту, що доставляє людей в/із пригорода в місто і по Києву.

Таксі в Києві: що відбувається з цінами під час карантину