На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Отримати довідку про форс-мажор стало легше. Чи можна тепер не платити оренду

Отримати довідку про форс-мажор стало легше. Чи можна тепер не платити оренду

Сам факт запровадження карантину тепер можуть вважати форс-мажором

Український парламент спростив отримання довідок про форс-мажор під час карантину. На її підставі можна просити перенести строки орендної плати. Але стовідсоткових гарантій успіху ніхто не дасть, кажуть юристи.

До прийняття відповідного законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавирусной хвороби (COVID-19)» №3219 у Торговельно-промислової палати (ТПП) не було підстав для визнання карантину форс-мажором.

Ринок оренди в Києві впав, а продажі квартир встали

Після прийняття документа і вступу його в силу (18 березня 2020 року його вже підписав президент) такі повноваження у ТПП з’явилися, а відповідно суб’єкти господарювання можуть звертатися за отриманням відповідної довідки.

При цьому ТПП буде перевіряти, чи призвело введення карантину до неможливості виконання конкретних зобов’язань, на які посилається сторона, що порушує умови договору перед контрагентом.

Також необхідно враховувати, що на даний момент карантин введений для деяких видів діяльності, наприклад, роботи ТРЦ чи непродовольчих магазинів, транспорту. Для інших видів діяльності існують лише рекомендації про переведення співробітників на віддалений режим роботи, і фактично компанії приймають рішення самостійно.

Скільки в Україні коштує оренда приміщень під бізнес

«Можна говорити, що тепер з’явилася можливість взяти довідку про форс-мажор, але вона все одно вимагає проходження певного процесу та фіксації фактів. Більш того, це також залежить від тексту самого договору і того, наскільки коректно викладені положення про форс-мажор. Очевидно, що без допомоги кваліфікованих юристів такий процес може бути досить складним», – зазначив у бесіді з UBR.ua партнер ЮФ ETERNA LAW Артем Кузьменко.

Чи можна за допомогою довідки не платити оренду

За словами юристів, це залежить від конкретної сфери діяльності і потрапила така сфера під карантин, а також від положень договору оренди і причинно-наслідкового зв’язку – призвели такі обставини (карантин) до неможливості виконання зобов’язань за договором.

«У випадку, наприклад, з орендою, швидше не доводиться говорити про можливість звільнення від сплати, а скоріше про її перенесення або зниження. У будь-якому випадку кожен договір і ситуація унікальні і необхідно виходити з конкретних положень і позиції», – каже Кузьменко.

Коронакризис–2020: економіка впаде на 20%. Що буде з гривнею

В першу чергу вирішення даного питання залежить від позиції сторін договору, а також якості підготовки позиції сторони, яка у зв’язку з карантином не може виконувати договірні зобов’язання.

«Безумовно, деякі випадки будуть вирішені шляхом переговорів, при цьому також не можна виключати, що багато випадки стануть предметом судового розгляду», – резюмував Кузьменко.

Источник