На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

На кожного українця припадає близько 20 квадратних метрів житла, – глава Київміськбуду

На кожного українця припадає близько 20 квадратних метрів житла, – глава Київміськбуду

Один з найбільших забудовників країни вважає, що в Києві ще повно місця для будівництва житла

На сьогоднішній день на одного українця припадає трохи більше 20 квадратних метрів житла. Такі дані навів голова правління – президент ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір в колонці для НВ.

Для порівняння, говорить Кушнір, в Польщі на одного жителя припадає 25 квадратних метрів житла, в Німеччині – 39, а в Сполучених Штатах — 70 «квадратів».

Коронакризис спонукав українців активніше інвестувати в нерухомість. Що вибирають

За словами глави будівельної компанії, у столиці щороку будується близько 1 млн квадратних метрів житла. В цілому по країні середній показник становить 10 млн «квадратів». На перший погляд, цифри об’ємні, але насправді динаміка скоріше негативна.

Сумарно за останні 20 років в Україні збудовано лише 2% від усього житлового фонду, каже експерт.

«При існуючих темпах будівництва і введення в експлуатацію на одного українця припадає лише 0,25 квадратного метра житла в рік. І це катастрофічно мало», – повідомив Кушнір.

Щоб будівельникам було для кого будувати, насамперед, українці повинні більше заробляти, зазначає експерт, і, відповідно, мати можливість купувати собі житло.

Глава Київміськбуду розповів, коли подешевшають квартири

За словами Кушніра, зарплати однієї людини повинно вистачати на купівлю 1 квадратного метра. Тоді кожна сім’я з двох працездатних людей без проблем зможе придбати квартиру в розстрочку.

Поки ж цей показник ще далекий від ідеалу: середня вартість «квадрата» складає 22 тис. грн, а середня зарплата по Києву – 15 тис. грн.

Важливим для галузі є і держпідтримка, вважає голова «Київміськбуду», і програми доступного житла і дешевої іпотеки – відмінний приклад цього. Саме вони можуть стати, на думку експерта, каталізатором ринку.

В Україні почали по-новому реєструвати нерухомість. Що змінилося

Тим не менш, на сьогодні чи не єдиним дієвим методом пожвавлення ринку є співпраця забудовників і банків в частині надання інвесторам різнопланових кредитних програм, безпроцентних розстрочок. Ще один робочий варіант зацікавити потенційного покупця – надати знижку на житло при повній оплаті.

Источник