На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Мінсоцполітики: готівкою субсидію отримають ті, у кого не буде боргів за комунальні послуги

З 1 травня 2019 року одержувачам субсидій необхідно буде заново подати заяву та декларацію про доходи.

Як стало відомо порталу Domik.ua у травні 2019 року автоматичне перепризначення субсидій на новий рік торкнеться 3 млн домогосподарств. Іншим одержувачам державної допомоги необхідно буде заново подати заяву та декларацію про доходи до управління соцзахисту. Про це 3 квітня нинішнього року повідомило Міністерство соціальної політики на своєму офіційному сайті.

Нагадуємо, що з 1 січня 2019 року в Україні стартувала монетизація субсидій. Так, субсидианты, які звернулися за допомогою вперше, почали отримувати кошти на спеціальні рахунки в «Ощадбанку», який в свою чергу розраховувався з комунальними службами і повідомляв громадянам про те, скільки їм залишилося доплатити.

1 травня 2019 року стартує другий етап монетизації. З цього дня субсидианты будуть отримувати допомогу готівкою: пенсіонери — через Пенсійний фонд і «Укрпошту», які працюють у відділеннях «Ощадбанку». Щоб отримати субсидію, в управління соціального захисту потрібно повторно подати заяву та декларацію про доходи таких груп громадян:

  • орендарів житла;
  • внутрішньо переміщеним особам;
  • сім’ям, яким призначили субсидію не на всіх прописаних, а фактично проживає в квартирі/будинку людей;
  • сім’ям, в яких протягом року додалося або поменшало людей;
  • сім’ям, в яких є непрацюючі люди працездатного віку.

Так, річну субсидію будуть розраховувати на підставі доходів громадян у III-IV кварталах 2018 року, соцдопомога на опалювальний сезон-2019/2020 — на підставі I-II кварталів нинішнього року.

Окремо у міністерстві зазначили, що готівкову субсидію призначать тільки тим сім’я, у яких немає заборгованості за комунальні послуги. «За законодавством, якщо людина має заборгованість більше одного місяця на суму від 340 грн, ми не призначаємо субсидію на наступний період, поки він цей борг не погасить», — повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева. Так, сім’ї з боргами по комунальних рахунках будуть переведені на безготівкову монетизацію субсидій.

Обговорити монетизацію субсидій та інші питання щодо соціальної допомоги на оплату комунальних послуг можна на форумі Все про ЖКГ в Україні.

Інформаційно-аналітичний відділ Domik.ua