На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Коронакризис спонукав українців активніше інвестувати в нерухомість. Що вибирають

Коронакризис спонукав українців активніше інвестувати в нерухомість. Що вибирають

Нові тенденції охопили будівельний ринок та основи інвестування в житло

Коронакризис, викликана ним невпевненість у фінансової стабільності, а також боротьба серед забудовників за скоротився ринок призвели до активізації українців на ринку нерухомості. Куплена в новобудові квартира все частіше стає зручною можливістю в непростий час зберегти і примножити свої заощадження. UBR.ua з’ясував, чим керуються і що найбільше користується попитом при подібному способі інвестування.

Більше половини

За словами керівника проекту Rusaniv Residence Олександра Изарова, станом на кінець липня кількість інвестиційних придбань на київському первинному ринку житла вперше перевищила 55% від усього обсягу продажів, при цьому порівняно з «докарантинным» лютим кількість таких операцій збільшилася більш ніж на 10%. До кінця року, прогнозує експерт, кількість «інвестиційних» квартир може перевищити 60%.

Будівельний ринок пожвавився після коми. У що інвестують

«Ще 2 роки тому кількість инвестпродаж на первинному ринку київського житла не перевищувала 45-48% в залежності від класу житлового комплексу. На даний момент, незважаючи на майже 3-місячний карантин, кількість таких придбань квартир вже становить до 55% від усього обсягу продажів», – погоджується керівник з розвитку проектів компанії Citex Development Дар’я Бедя.

Від котловану

Більше 30% всіх придбаних з метою збереження та примноження коштів квартир, з яких 2/3 припадає на об’єкти нових форматів (багатофункціональні житлові комплекси, об’єкти формату live-work-play та ін), купуються на початкових стадіях будівництва. Це, як правило, на строк не більше 6 місяців з моменту початку будівельних робіт.

«Проаналізувавши весь обсяг інвестиційних покупок в залежності від класу або формату житла, стадії будівництва, можна зробити висновок, що на сьогоднішній день їх кількість в об’єктах нових форматів з-за очікуваною високою ліквідності вкладень становить близько 60%, комфорт-класі – до 45%, у бізнес-класі – не вище 25%, а сегменті економ – близько 20%», – вважає Изаров.

В Україні почали по-новому реєструвати нерухомість. Що змінилося

Причина очевидна – в умовах відсутності альтернативних способів вкладення в нерухомість саме на початкових етапах будівництва обіцяє більш високу прибутковість. На сьогоднішній день ліквідність покупки «на котловані» в середньому коливається на рівні 20-25%. А об’єкти нових форматів на момент введення об’єкта в експлуатацію, за оцінкою експертів ринку, можуть зрости в ціні і навіть до 50%.

Чим керуються

При оцінці об’єкта для інвестиції покупці керуються наступними критеріями:

  • майбутнім комфортом та інфраструктурою ЖК (форматом житлового комплексу);
  • якістю будівництва (наприклад, активним попитом користуються об’єкти з червоного повнотілої цегли);
  • надійність забудовника і його можливістю вести будівництво за власні кошти;
  • стадією будівництва на старті, коли ціни найбільш прийнятні;
  • локацією;
  • додатковими перевагами у вигляді акцій і знижок.

Найбільшою популярністю користуються 1-кімнатні квартири площею 35-45 кв. м функціональних планувань, наприклад, з акцентом на просторій вітальні, відмову від коридорів і максимального використання всієї площі, щоб корисним був кожен метр. Крім того, на таких квартирах можна і більше заробити.

Багато побудовані РК можуть так і не ввести в експлуатацію

«Для подальшої здачі в оренду 1-кімнатної квартири за перший рік оренди власник може отримати до 15% пасивного доходу, що дорівнює самим хорошим відсотків за банківським депозитом. Таким чином, його вкладення може повністю окупитися вже через 5-7 років. А за умови підвищення попиту на первинному ринку цей дохід може бути значно вищою», – констатує Дарина Бедя.

Розстрочення або іпотека

Досить істотні зміни торкнулися і механізмів придбання житла. Так, станом на середину липня значно збільшилася порівняно з травнем частка квартир, що придбаваються у розстрочку, що викликано боротьбою серед забудовників за скоротився в період карантину ринок.

«Для стимулювання попиту в період карантину багато київські забудовники запропонували безпроцентні види розстрочок до моменту закінчення будівництва ЖК. Згодом цей крок девелоперів суттєво підвищив рівень продажів при розстрочці: з 30% від усього обсягу продажів на початку травня до 48% – в липні», – наводить статистику Изаров.

У Києві різко впала ціна оренди квартир під час карантину

На даному етапі механізм розстрочки найбільше використовується в сегменті комфорт житла і об’єктах нових форматів – до 50-55% від усього обсягу продажів у цих класах. В економ–класі частка таких покупок не перевищує 30%, в бізнес-сегменті – не більше 10-15%, в елітній категорії – не більше 5%. Причому до кінця цього року, вважають експерти, за сприятливої економічної кон’юнктури кількість придбаних у розстрочку квартир може перевищити 50%.

Що ж стосується іпотеки, то, за даними Изарова, за неповних 7 місяців 2020 року для квартир на первинному ринку Києва, придбаних за допомогою кредитування, знизилася з 3-3,5% до 1,5%. Цьому сприяли, з одного боку, невизначеність і побоювання, викликані карантином, з іншого, – очікування зниження ставок по іпотеці, що змусило частину покупців відмовитися від покупки квартири в кредит до кращих часів.

«Доступна іпотека може стати для покупця відмінною альтернативою розстрочення, насамперед, за рахунок більш тривалого терміну її погашення, але на даному етапі програми за безпроцентним розстрочень від забудовників виглядають набагато краще. До кінця року, швидше за все, кількість квартир, придбаних за допомогою іпотеки, істотно не збільшиться. В кращому випадку воно повернеться на «докарантинную» позначку в 3-4% від усього обсягу продажів», – прогнозує Изаров.

Нові тенденції

У період карантину міцно закріпилася і намітилася з кінця 2019 року тенденція створення в нових житлових комплексах «готельного» лобі з зоною відпочинку та кафе. В самому будинку забудовники проектують вбудовані ТРЦ з ліфтами на житлові поверхи, спортивний центр, центр дитячого розвитку, продуктовий маркет тощо

«Реєстр ДАБІ йде в небуття». Кабмін схвалив єдину е-систему в сфері будівництва

Поряд з окремими місткими парковками створюються також і закриті вільні від автомобілів території, а у дворах облаштовують сквери з лаунж-зонами, дитячими та ігровими майданчиками. Велике значення надається та «престижності» орендарів.

«Важливим є концепція майбутнього РК. Зараз забудовники дуже трепетно ставляться не тільки до функціонального наповнення, а ще й до іміджу майбутніх орендарів комерційних площ. Адже покупцеві важливо, щоб в його ЖК були представлені переважно мережеві орендарі, наприклад, продуктовий супермаркет, спортивний центр та ін.», – резюмує Дар’я Бедя.

Источник