На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Кличко можуть вибрати зручного суперника — як пройдуть праймеріз у «Слуги народу»

У «Слуги народу» в червні почнуться праймеріз за право балотуватися від партії в мери Києва. Принаймні про це заявив президент Зеленський на своїй прес-конференції. Брати участь не лише народні депутати, але й досить несподівані чиновники. Раніше «Вести.иа» першими повідомили, що одним з таких кандидатів може стати головний санітарний лікар Віктор Ляшко. В цілому, в партії прогнозують мінімум п’ять кандидатур.

Новий Ляшко

Головними претендентами у боротьбі за право піти на вибори від партії влади до недавнього часу називали трьох депутатів: Олександра Ткаченко, Миколи Тищенка та Олександра Дубинського. Насправді їх більше. Наприклад, Олександр Качура розповів «Вістям», що він теж може стати одним з кандидатів у мери. У своєму коментарі «Вести.иа» він також заявив, що претендувати на крісло столичного градоначальника під президентським брендом може зовсім несподівана особа.

Партія і президент виберуть найбільш рейтингового кандидата з найменшим антирейтингом. Того, хто зможе поборотися. Ми повинні об’єднатися навколо одного кандидата. Дуже ймовірний варіант, що претендентом від «Слуги народу» стане не депутат, а чиновник. Не хочу називати його прізвище, він поки що персонально про це не заявляв«, — сказав Качура.

Депутат сказав, що в столичних праймеріз будуть брати участь, як мінімум, п’ять кандидатів. Щось подібне буде у всіх великих містах.

Через настільки великий конкуренції всередині всередині партії проведуть праймеріз. Ця локальна гонка і повинна визначити підсумкового кандидата. Про це заявив Володимир Зеленський під час прес-конференції.

Незабаром з’явилися чутки про те, що претендентом на крісло київського мера може стати головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко. «Вести.иа» звернулися за коментарем до самого Ляшка. Головний санітарний лікар не підтвердив цю інформацію, але і не спростував, перенаправивши нас до своєї помічниці. За її словами, вона також не володіє подібною інформацією.

Якщо ви пам’ятаєте, то були чутки, що Ляшко стане новим міністром охорони здоров’я після відставки Ємця. Ця інформація не підтвердилася. Не можу знати про амбіції Ляшко«, — відповіли нам.

У той же час, джерела «Вістей» вказують на те, що кандидатуру Ляшко на мерських виборах просуває перший заступник голови Офісу президента Сергій Трофимов. В його команді також знаходиться нардеп від «Слуги народу» Андрій Холодів. Той відомий тим, що займається МАФами в Києві, а також лобіював ухвалення скандального тютюнового закону.

Висунення головного санлікаря не позбавлене сенсу. Ляшко зараз знаходиться на піку популярності у зв’язку з боротьбою з коронавірусом. Правда, навіть на нього є компромат. Наприклад, вже в розпал епідемії він зустрічався з Олександром Чумаком зі скандальної фармкомпанії «Інтерхім». Чумака називають людиною, близькою до Петру Багрію, якого підозрюють у продажу державі ліків за завищеними цінами. Чумак при зустрічі навіть передавав Ляшко коробку з невідомим вантажем.

Кілька нардепів від «Слуги народу», в тому числі і претенденти на пост мера столиці, скептично висловилися про перспективи Ляшко.

У коментарі «Вести.иа» Микола Тищенко розповів, що йому відомо про можливості Ляшко стати кандидатом у мери лише з матеріалів ЗМІ. Нардеп не вважає Ляшко підходящою кандидатурою на цю посаду.

Мені складно уявити людину такої вузької спеціалізації в якості відповідального за столицю. Він міг би очолити міський департамент охорони здоров’я, можливо навіть стати профільним міністром. Але відповідати за інфраструктуру столиці? Боксера міняти на лікаря? Знову-таки, його кандидатуру можливо розглядається на хвилі коронавирусного хайпи. Але на мою думку, Києву потрібна людина, яка вміє вибудовувати системні процеси«, — говорить Тищенко.

Максим Бужанський також скептично налаштований до головному санлікарю.

Колеги, якщо є бажання висунути на партійний праймеріз по Києву Ляшко, то вже краще Олега Ляшка, у нього хоч впізнаваність вище і його буде не так шкода, коли пролетить на тих же праймеріз. А взагалі, ось це «справа лікарів», яке нам боязко намагаються втюхати за кандидатів у мери обласних центрів, це дуже смішно. Правда не знаходить підтримки навіть мінімум у половини фракції СН, тому так і помре, не відбувшись«, — написав нардеп у своєму Телеграм-каналі.

Головний трикутник

Ляшко, Качура та інші лише приєднаються до сутички трьох «досвідчених» борців за Київ, які більше місяця тому заявили про свої амбіції. Цікаво, Олександр Дубинський не тільки не веде боротьбу з Ткаченком, але і навіть симпатизує йому. Удвох в команді вони намагаються вибити з перегонів Миколи Тищенка, який збирається битися за Київ до кінця.

Зазначимо, що Микола Тищенко користується підтримкою голови Офісу президента Андрія Єрмака. Ще восени, коли Єрмак був помічником Зеленського, той відмовив президента від ідеї поставити главою КМДА Олександра Ткаченка або Іллю Сагайдака. У 2020 році вплив глави ВП тільки посилилося.

Політтехнолог Дмитро Раїмов вважає, що деякі кандидати, які балотуються в мери Києва, хочуть отримати політичне визнання. Нові особи з «Слуги народу» хочуть проявити себе на політичній арені і заробити політичний капітал.

У Дубинського є амбіції, він хоче стати сильною фігурою.Що стосується підтримки Ткаченко, то це внутрішньопартійна ситуація. Основні претенденти від «Слуги Народу» не змінилися. Це Ткаченко і Тищенко. Нічого не завадить Дубинскому все одно піти на вибори, якщо його кандидатуру не схвалять«, — говорить Раімов.

У партії влади також дивуються, як Дубинський потягне такий обсяг роботи на місцевих виборах, адже він паралельно залишається куратором двох складних областей: Київської і Херсонської. Втім, не виключено, що він намагається лише допомогти своєму колишньому босові Ткаченко випередити в праймеріз Миколи Тищенка.

Джерело «Вести.иа» на правах анонімності розповів, що Дубинський розуміє, що його кандидатуру президент не схвалить. Зате це дасть йому можливість заявляти, що він або Ткаченко виграли праймеріз, але підступні керівники «кинули» прохідних кандидатів.

Кого підтримують «Слуги»

Претенденти на звання кандидата від влади стверджують, що вибере найдостойнішого не тільки президент, але і члени партії. Хоча буквально тиждень тому стверджували, що визначальним буде думку лідера партії — Володимира зеленського. «Вести.иа» дізналися, кого зараз підтримують всередині слуги народу.

Ольга Василевська Смаглюк чекає, коли кандидати представлять свої програми під час праймеріз. При цьому зазначила, що в Олександра Дубинського буде більше шансів, ніж у Тищенко.

Олександр Дубинський підтримав Олександра Ткаченка. Нардеп не захотів голосувати за себе, тому підкреслив професійні якості колишнього начальника.

Максим Бужанський висловився в підтримку Дубинського, що не дивує. Сам Бужанський, правда, може і сам в майбутньому претендувати на крісло мера Дніпра, про що розповів його колега Роман Каптелов. Каптелов зазначив, що йому не цікавий столичний регіон, тому що він зайнятий виборами в Дніпропетровській області.

Олександр Скічко лише сказав, що поки не може віддати свою перевагу комусь із кандидатів. Він впевнений, що їх буде більше трьох.

Давид Арахамія також чекає програми від кандидатів. За словами голів фракції, дуже важливим фактором буде рейтинг претендентів.

Ірина Верещук вважає, що блогер з великою аудиторією, що збирає багато лайків, не обов’язково є ідеальним кандидатом на місце мера. Вона сама керувала містом, тому впевнена, що претендентом на місце мера має стати якісний політик і господарник.

Сергій Штепа висловив підтримку Олександру Качуре. “Це молодий і перспективний кандидат з чудовим юридичною освітою. Впевнений, що такі люди, як він, будуть сприяти рішенню головної задачі на місцевих виборах — формування абсолютно нового підходу до управління на місцях«, — сказав Штепа, а також додав, що чекає від кандидатів чіткий план дій у соціальній, економічній, інфраструктурній та інших сферах.

За словами співрозмовників «Вести.иа», які вважали за краще не називати себе зараз у партії «Слуга Народу» є близько 50-ти депутатів, готових підтримати Миколи Тищенка. Інший наш співрозмовник з президентської фракції назвав скромнішу цифру, уточнивши, що підтримка тієї чи іншої кандидатури залежить, скоріше, від сигналів з Офісу Президента, а не реальної симпатії всередині фракції.

Що там у Кличка

Балаган всередині «Слуги народу» затьмарює передвиборну кампанію чинного мера. Соціологічні опитування показують, що Віталій Кличко точно вийде в другий тур виборів, тому скидати його з рахунків не можна.

Обізнані джерела «Вести.иа» на правах анонімності повідомляють, що Кличко веде дуже успішну виборчу кампанію. Проходить вона не вулицях і у дворах виборців, а в кабінетах влади. Кличко вже домовляється через посередників з головою ВП Єрмаком про «прохідного» кандидата.

На праймеріз підберуть людини, який точно поступиться чинному мерові у другому турі. Такого собі «ягня на заклання». Замість Кличка віддає Офісу президента голів усіх РДА, заступників«, — стверджує джерело.

Не виключено, що красиву схему, побудовану Кличко, зруйнують треті особи. Джерела стверджують, що сплутати карти своїм висуненням в мери може екс-глава ВП Андрій Богдан. Пізнавані і незалежні від Банкової кандидати дуже невигідні Кличка

Було б дивно, якби в цій історії не знайшлося місця впливовому забудовнику і нардепу від «ОПЗЖ» Вадима Столара. Як вже писали «Вести.иа» він створює потужний столичний телеканал якраз під вибори. Нам вдалося дізнатися, що головна мета Столара — Київрада. Він хоче завести на Хрещатик мінімум 20 своїх представників з різних фракцій. Це дозволить йому впливати на будь-якого мера.

Все йде до того, що на киян чекають ще п’ять років відкриттів мостів і фонтанів від Віталія Кличка. При цьому не варто забувати, що результати столичних виборів можуть шокувати, як в 2006 році, коли переміг Леонід Черновецький. Велика кількість кандидатів і згасаючий рейтинг Кличка може зробити такий сценарій цілком реальним.