На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Київська ОДА презентувала програму «Велике будівництво»

На нові дороги, дитячі садки і школи в населених пунктах області заплановано витратити 2,56 млрд грн.

З 1 березня 2020 року по всій Україні стартує реалізація проекту «Велике будівництво», в рамках якої заплановано масштабне будівництво і капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, лікарень, стадіонів і доріг. Презентацію заходів, які заплановані в Київській області на 2020 рік, представив на своїй сторінці в Facebook радник прем’єр-міністра України Юрій Голік.

Як випливає з викладеної чиновником інформації, на реалізацію «Великого будівництва» в столичному регіоні заплановано виділити 2 563 438 тис. грн. Майже половину відведеної суми виділять на дороги — 1 167 658 тис. грн. Як зазначено в презентації, 80% коштів Дорожнього фонду повинні піти на капітальний і поточний ремонт, 20% — на підтримання доріг. Ямковий ремонт буде зведений до мінімуму. У пріоритеті — дороги до лікарням і школам.

Скріншот з презентації програми «Велике будівництво» з переліком заходів

Читайте також: Уряд України спростив правила отримання соціального житла

Основні роботи будуть проведені на таких об’єктах:

 • дорога Київ ─ Ревне ─ Рогозів ─ с. Гора протяжністю 1,85 км;
 • дорога Тарасівка ─ Круглик ─ Хотів ─ 4,15 км;
 • 3,1 км траси Н-01 у селища Перше Травня;
 • 4,3 км траси М-07 Мироцком;
 • дорога від Боярки до Києва ─ 14,3 км;
 • під’їзд до міста Обухів ─ 9,8.

Скріншот з презентації програми «Велике будівництво» із зазначенням ключових об’єктів дорожнього господарства

Крім доріг, у рамках програми заплановано побудувати 2 нових дитячих садки, добудувати існуючі 8 шкіл і 8 садів, реконструювати 15 шкіл і 2 саду, а також провести капітальний ремонт у 9 школах та 5 дитячих садках. Пріоритетними в соціальному секторі області позначені такі роботи:

 • будівництво гімназії на 14 класів і 420 місць в р. Буча;
 • реконструкція ДНЗ «Яблунька» на 330 місць в р. Вишневе;
 • реконструкція будівлі школи та майстерні Пиевской школи на 490 місць;
 • будівництво дитячого дошкільного навчального закладу в с. Мала Солтанівка на 35 місць;
 • реконструкція існуючої будівлі початкової школи в с. Проців;
 • 18 амбулаторій.

Скріншот презентації програми «Велике будівництво» з переліком робіт, виконаних за підтримки Державного фонду регіонального розвитку

Проект «Велике будівництво» — це програма президента України, в рамках якої передбачено будівництво, реконструкція та капітальний ремонт 100 шкіл, 100 дитячих садків і 100 стадіонів по всій Україні. Додатково заплановано відремонтувати 4 000 км доріг національного та міжнародного значення, 2 500 км доріг регіонального значення. За умовами програми, до 14 лютого нинішнього року всі обласні ОДА повинні були погодити перелік об’єктів з Мінрегіоном в рамках Державного фонду регіонального розвитку, який виступає основним джерелом фінансування. Окремо області стверджували з Укравтодором список доріг, які заплановано побудувати за підтримки Дорожнього фонду.

Поспілкуватися з реальними і потенційними жителями столичного регіону можна на форумі Відгуки про новобудови Київської області.