На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Київ не готовий до пом’якшення карантину, але Кличко просить зробити виняток

Фото: укрінформ

Мер столиці наполягає на відкритті метро і наземного транспорту

Київ просить Кабмін з 23 травня дозволити розпочати 2-й етап послаблення , зокрема, відновити громадський транспорт з 12:00, а метро — з 25 травня.

Мер столиці Віталій Кличко звернувся до уряду дозволити Києву розпочати другий етап послаблення карантинних обмежень з 23 травня.

«З 23 травня столиця планувала розпочати наступний етап послаблення обмежень. Підкреслю: з дотриманням усіх норм та регламентів! Сьогодні Міністерство охорони здоров’я заявило, що Київ і ще 11 регіонів не відповідають критеріям ослаблення другого етапу обмежень», — повідомив Кличко на брифінгу в п’ятницю.

Київський голова наголосив, що з трьох критеріїв столиця не відповідає тільки одному — кількості хворих на 100 тисяч жителів міста. Визначена норма — 12 хворих. В Києві зараз, за даними за останній тиждень — 15 хворих на 100 тисяч осіб.

«Що стосується інших двох критеріїв — претензій немає. Це — заповненість стаціонарів лікарень не більше ніж на 50% ліжок. Кількість проведених тестів ПЛР на 100 тисяч населення: у столиці цей показник втричі вище певної норми. Потрібно 12 тестів, а у нас 44. Перший показник за кількістю хворих у місті обумовлений спалахом тиждень тому в Дарницькому інтернаті для дівчат», — пояснив Кличко.

Він додав, що за останні 6 днів захворюваність у столиці була в межах визначеної урядом норми.

«Тому я звертаюся до уряду з наступним: дозволити Києву розпочати другий етап послаблень. Але, не всіх. А критично необхідних місту та бізнесу. Зокрема: відновити роботу наземного громадського транспорту та торговельних закладів в 1000 квадратних метрів — з 23 травня. І не відкривати поки дитячі та спортивні майданчики. Метро відкрити, як і планували, 25 травня. Тому що в місті відбувається транспортний колапс», — підкреслив мер столиці.

Кличко також зазначив, що, оскільки 23 травня — вихідний день, наземний громадський транспорт у звичайному режимі зможе почати роботу з 12:00 дня.

«Ми чекаємо реакції уряду. А місто завтра вранці проведе засідання комісії з надзвичайних ситуацій і прийме остаточне рішення. Враховуючи тижневу динаміку захворювання у столиці», — заявив голова Києва.

Нагадаємо, 22 травня в Україні набув чинності адаптивний карантин. Згідно з ним, на території регіонів з сприятливої епідемічної ситуацією вводиться ослаблення протиепідемічних заходів, відповідно до раніше анонсованого Моз планом.

Зазначимо, що 13 українських областей вже готові до ослаблення карантину, який вступає в дію з 22 травня. При цьому 11 областей і Київ не відповідають показникам, необхідним для другого етапу зняття карантинних обмежень.

Прес-служба Київської ОДА повідомила, що в Київській області пом’якшувати карантин поки не будуть. Рішення про ослаблення обмежень приймаються з урахуванням оцінки епідемічної ситуації в регіоні, яким є Київ і Київська область на поточний момент не відповідають.

У Києві за минулу добу коронавірусом заразилися ще 47 осіб, серед них — дев’ять медиків. У столиці підтверджено 2522 випадки захворювання Covid-19.

В Україні підтверджено 20 148 випадків зараження коронавирусной інфекцією. За минулу добу в країні було зафіксовано 442 нових випадки захворювання. Відомо про 588 летальні випадки від коронавіруса, за добу померли 9 осіб — це найменше число смертей з початку травня, 6585 пацієнтів одужали.

Детальніше про поширення коронавіруса в Україні — в инфоргафике «Вести.иа».

Підпишіться на щоденну еmail-розсилку від творців газети номер 1 в Україні. Кожен вечір у вашій пошті найважливіше, ексклюзивне і корисне. Підписатися.