На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Іпотеку можна припинити навіть при наявності боргу – нове рішення Верховного суду

Іпотеку можна припинити навіть при наявності боргу – нове рішення Верховного суду

Поручитель оголосив себе банкрутом і не став гасити зобов’язання по іпотеці

Навіть при наявності боргу за кредитом, іпотеку можна припинити. До такого рішення прийшов Верховний суд у справі №203/3364/17. В даному випадку мова йде про викуплений у «Банку Форум» кредиті.

Рішення може допомогти позбавити як особисті питання позичальників, так і домовитися з кредиторами про більш м’яких умовах.

Суть позову

У вересні 2017 року позивач подав до суду на ПАТ «Банк Форум», в якому, з урахуванням уточнень, просив визнати припиненої іпотеку і зняти обтяження майнових прав на квартиру шляхом вилучення відповідних записів з Єдиного держреєстру прав на нерухоме майно та з держреєстру іпотек.

Іпотека під 5-7%. Шмигаль розповів, коли знизять ставку

Свої вимоги позивач мотивував тим, що між ТОВ «Зодіак Тойс» та ПАТ «Банк Форум» було укладено генеральну угоду про надання кредитної лінії.

У рахунок забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором між ним та банком був укладено договір іпотеки від 13 грудня 2013 року, за яким квартира, що належить йому на праві власності, була передана в іпотеку в забезпечення виконання зобов’язань ТОВ «Зодіак Тойс».

В ході провадження у господарській справі №904/7520/15 про банкрутство ТОВ «Зодіак Тойс» зазначене підприємство було визнано банкрутом і ліквідовано.

Зобов’язання за іпотечним договором також є погашеними, йдеться в рішенні суду, оскільки в силу положень закону «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом» після ліквідації боржника-банкрута його зобов’язання вважаються погашеними, а іпотека є похідним зобов’язаннями від основного.

Простіше кажучи, є компанія, яка взяла кредит, і є поручитель, яку поручився своїм майном за цим кредитом, є навіть рішення суду про стягнення з компанії-поручителя грошей за цим кредитом. Але компанія подала на банкрутство, виключена з реєстру, є вже банкрутом і ліквідовано.

«Відповідний поручитель, навіть враховуючи, що у нього є судове рішення про стягнення суми боргу, звернувся з позовом про припинення договору іпотеки та припинення відповідних записів. І Верховний суд цей позов задовольнив», – говорить старший партнер адвокатської компанії «Кравець та партнери» Ростислав Кравець.

Іпотечне кредитування можуть запустити в цьому році: у Нацбанку назвали три умови

Верховний суд послався на ту обставину, що іпотека є акцессорным зобов’язанням, тобто воно не може існувати окремо від основного зобов’язання.

«У зв’язку з банкрутством основне зобов’язання припинено. Отже, припинена і іпотека. Якщо кредитори не зверталися з позовами до моменту ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, то всі підстави для припинення іпотеки у вас є», – підсумував Ростислав Кравець.

Источник