На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Іпотека під 10%: банки видали за місяць понад 200 кредитів на 75 млн грн

Іпотека під 10%: банки видали за місяць понад 200 кредитів на 75 млн грн

До кінця року іпотечний портфель банків може зрости до 3 млрд грн

За перший місяць роботи програми з надання населенню доступної іпотеки загальний обсяг наданих позик склав 75 млн грн. Банки видали понад 200 іпотечних кредитів, повідомила сьогодні, 11 серпня, прес-служба Офісу президента.

За даними заступника керівника ОП Юлії Ковалів, до кінця 2020 року іпотечний портфель банків може скласти не менше 3 млрд грн.

Іпотеку можна припинити навіть при наявності боргу – нове рішення Верховного суду

Президент Володимир Зеленський оголосив проект доступного іпотечного кредитування пріоритетним ще на початку року. У програмі беруть участь як державні, так і комерційні банки. Більшість з них запустив пілотний проект з 1 липня.

У той же час глава держави визнав наявність проблем з «дешевої» іпотеки.

«Вони пов’язані з обліковою ставкою Національного банку і з інфляцією. Але всі ці складності – технічні, всі вони з часом будуть нівельовані. Зараз найголовніше – вже є сигнал і приклади: люди можуть і беруть іпотеку під 10%», – повідомив Зеленський.

У ВП також додали, що кожен банк розробив свої програми і умови надання доступної іпотеки, зокрема розмір першого внеску або строк надання пільгової ставки. Єдине стандартну умову – позичальники повинні підтвердити банку наявність доходу їх сім’ї чи домогосподарства, яке дозволить обслуговувати цей кредит.

Источник