На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Інвестори недобудов вийшли на акцію протесту до Верховної ради

Мітингувальники заявили, що роками чекають на свої квартири, у той час як влада бездіє.

Як стало відомо порталу Domik.ua 4 лютого 2020 року під стінами Верховної ради пройшов мітинг, в якому взяли участь кілька сотень людей з різних регіонів України. Всі вони — інвестори довгобудів, і головною їх вимогою до президента і парламенту було вирішити проблему недобудованих житлових комплексів у Києві, Рівному, Чернівцях та інших містах.

Серед мітингувальників, зокрема, були інвестори банку «Аркада» і забудовників, що входять в групу компаній скандально відомого Анатолія Войцеховського. Люди несли плакати з написами: «Стоп цвинтаря недобудов в Україні», «Досить нас дурити! Обіцяли — добудуйте!», «Ми хочемо жити у своїх квартирах!». Під стінами Верховної ради мітингувальники спорудили з картону макети будинків, на яких написали назви своїх житлових комплексів з закликом «добудуйте нас!». Деякі протестувальники одягали мішки з написами «ошуканий інвестор» та «доступне житло — це афера».

У цей же день відбулася перша відставка в Кабінеті міністрів — Верховна рада ухвалила заяву про звільнення міністра розвитку громад і територій Олени Бабак. У своєму виступі в парламенті екс-міністр різко розкритикувала корупцію в будівельній сфері України і заявила, що боротьба з нею вже стартувала. «Розпочата цим урядом… боротьба з корупцією в будівельній сфері, сфері архітектурно-будівельного контролю не має зворотного шляху», — сказала Альона Бабак.

На картонних макетів будинків мітингувальники написали назви своїх РК

 

Більшість проблемних довгобудів розташовані в Києві і області

Проблема довгобудів не нова для ринку первинної нерухомості України. Так, за даними пошуковика надійних новобудов Bild.ua у лютому 2020 року з 483 споруджуваних житлових комплексів Києва та області 14,5% зводяться з затримкою більше 1 року, 14,6% — більше двох років і в 6,2% випадків затримка складає від 4 до 15 років.

Творці сервісу настійно рекомендують перевіряти індекс надійності новобудови перед покупкою нерухомості в споруджуваному будинку. Красномовно виглядають бали тих житлових комплексів, інвестори яких брали участь в акції протесту: так, індекс надійності РК «Маргарита» становить мінус 19 балів, ЖК «Родинний затишок» — мінус 217, ЖК «Веселка» — мінус 23, ЖК «Три Богатирі» — мінус 139. Нагадаємо, що за кожен дозвільний документ і інші пункти експертизи новобудова набирає від 1 до 25 балів, максимальна кількість яких — 220. Негативний індекс надійності свідчить не тільки про проблеми з документацією, але і зі значними затримками даного ЖК і пов’язаних з ним об’єктів.

Дізнатися більше про довгобуди і заморожених об’єктах в столичному регіоні і висловити свою думку можна на форумі Проблемне будівництво.

Інформаційно-аналітичний відділ Domik.ua