На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

ГАСИ в приватні руки. Чи спрацює ідея передачі функцій держрегулятора приватникам

ГАСИ в приватні руки. Чи спрацює ідея передачі функцій держрегулятора приватникам

Експерти називають ідею здоровою, але питань до неї – маса

Голова виконавчого комітету ради Національного реформ України Михайло Саакашвілі виступив з ініціативою змінити вектор реформи Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), надавши можливість приватним особам виконувати функції держрегулятора.

З одного боку, кажуть експерти, з’являється реальна можливість прибрати держмонополію, знизивши при цьому корупційні витрати забудовників на отримання дозвільної документації і ін.

Вже багато говорилося про те, що реформа ДАБІ викликана, перш за все, боротьбою з корупцією в будівництві.

«Ні» корупції та паперовим документам: Кабмін запустив е-систему в будівельній галузі

Однак поки немає чітких і зрозумілих механізмів, хто і як з приватників може видавати дозволи, вводити об’єкти в експлуатацію і здійснювати контроль/нагляд за веденням будівельних робіт. Та яку відповідальність буде нести такий інспектор? Хто буде контролювати його роботу?

«Сама ідея блага. Але якщо, приміром, питання – хто буде виконувати функцію сертифікації осіб, які частково виконують функції ДАБІ. Якщо вона залишиться у держави, не призведе це знову до корупції? Чи можна і потрібно демонополізувати питання сертифікації або ж залишити у держави? Створити саморегулюючу організацію, за прикладом сертифікації архітекторів? Ким вона буде створена, не будуть це незаангажовані особи? Питань безліч», – зауважила нам керуючий партнер Об’єднання девелоперів житлової нерухомості (RED Community) Тетяна Шульга-Забельська.

Варто акцентувати увагу на тому, що в Україні вже давно назріло питання діяльності саморегулівних організацій. На думку експерта, саме саморегулююча організація могла б теоретично взяти на себе питання сертифікації приватних архітектурно-будівельних інспекцій/організацій.

Для цього необхідно прийняти відповідний закон і ряд підзаконних актів, що впроваджують механізм здійснення подібної діяльності, що прописують відповідальність (в тому числі, можливо, і кримінальну) за порушення.

Поки ж запропонована реформа – це ідея, яка, до речі, не нова.

Оновлення Єдиного держреєстру. Які функції будуть працювати, а які – ні

«Ще 10 років тому на ринку вже було щось схоже, але для запуску такої реформи дуже часто треба, щоб зійшлося багато різних факторів. А це практично завжди виглядає утопічно. Повторюся, реформа ДАБІ навіть не обговорюється, вона необхідна ринку. Але ось який вектор призведе до очікуваних наслідків, а саме – до істотного зниження корупції – саме через відсутність реальних механізмів, поки залишається під великим питанням», – говорить Тетяна Шульга-Забельська.

Источник