На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

До кінця року в Києві повинні відкритися 17 нових бізнес-центрів

До кінця року в Києві повинні відкритися 17 нових бізнес-центрів

За перше півріччя в експлуатацію ввели сім об’єктів

До кінця 2020 року до введення в експлуатацію готується 17 бізнес-центрів з загальною орендною площею понад 178 000 м2. Велика частина з них вийде на ринок з вже з низьким рівнем вакантності, говориться в огляді ринку від Colliers International за I півріччя 2020-го.

Існує ймовірність, що відкриття частині об’єктів може буде перенесено на 2021 рік. Обсяг поглинання може знизитися порівняно з минулим роком. Очікується збільшення кількості угод з перегляду поточних орендних умов.

У першому півріччі в експлуатацію ввели 7 офісних центрів з загальною орендною площею понад 69 кв. м. Таким чином, загальна пропозиція офісних приміщень в Києві досягла позначки більше 2,06 млн кв. м.

В Україні почали по-новому реєструвати нерухомість. Що змінилося

Реальний обсяг введених в експлуатацію нових площ може бути нижче на 20-40% від запланованого, враховуючи ймовірність поглиблення кризи. Але на тих об’єктах, де готовність до карантину перевищувала 40%, продовжується будівництво в відповідності з запланованими термінами введення в експлуатацію.

По об’єктах, які перебували на початковій стадії або на етапі проектування, враховуючи економічну невизначеність, девелопери переглядають терміни виведення на ринок бізнес-центрів.

Що стосується попиту на нерухомість, за перші півроку ІТ-сектор мав найбільшу частку в загальній структурі – 53%, або 21 тис. кв. м.

При цьому на тлі великого обсягу нових приміщень і одночасного зниження попиту зріс рівень вакантності в бізнес-центрах:

  • А і В клас – з 7% до 10%;
  • А клас – з 4,5% до 7,1%;
  • В клас – з 7,9% до 10,5%.

У той же час власники деяких бізнес-центрів не готові знижувати оренду, тому максимальна базова орендна ставка за кв. м залишилася на рівні $30/ міс. (без ПДВ).

Середній місячний діапазон орендних ставок за кв. м по класах становить:

  • А – $20-30;
  • В – $12-20;
  • З – $8-12.

Також наголошується, що під час карантину багато власники бізнес-центрів йшли на компроміс і надавали знижки в розмірі 20% -50%.

ГАСИ в приватні руки. Чи спрацює ідея передачі функцій держрегулятора приватникам

Нагадаємо, станом на кінець липня інвестиції українців у нове житло на початковій стадії будівництва зросли на 15%. Експерти констатують завершення коронакризиса на первинному ринку нерухомості, однак відзначають вкрай негативний аспект. Більш детально читайте у статті UBR.ua.

Источник