На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

DHG: фітнес-трекери викликають у молоді «тривогу» і «страх»

Прослухати новину

Зупинити прослуховування

Молоді люди скаржаться на відчуття тривоги і страху при використанні фітнес-трекерів і інших електронних пристроїв, призначених для моніторингу здоров’я, йдеться в доповіді Digital Health Generation. У той час як для деяких процес відстеження пульсу, серцевого ритму сну і перетворюється в гру, інші описують його як постійне змагання, яке вони бояться програти.

Використання молодими людьми фітнес-трекерів і додатків на смартфонах для моніторингу власного здоров’я може призвести до нав’язливих станів, тривозі й страху», йдеться в дослідженні Digital Health Generation. Як випливає з доповіді, деякі користувачі скаржаться на розлад харчування, виникнення параної і занепокоєння через відсутність швидких результатів дієти і спорту.

За даними DHG, 70% респондентів серед молоді у віці від 13 до 19 років повідомили, що користуються сучасними технологіями, які допомагають стежити за здоров’ям.

Деякі з відповідальних заявили про те, що технічний прогрес став їхнім постійним супутником при заняттях спортом або фітнесом, починаючи з восьми років.

З розвитком переносних пристроїв технології моніторингу здоров’я виявилися буквально завжди під рукою — фітнес-трекери і смарт-годинник можна не знімати навіть під час сну. Респонденти відповіли, що сприймають такі гаджети, як частину свого тіла і перевіряють показники машинально, так як це увійшло в звичку.

Однак крім очевидної користі від сучасних трекерів, які вміють не тільки рахувати кроки, але і стежити за серцевим ритмом і якістю сну, у цих технологій є й істотні недоліки. Дослідники вважають, що від них страждають найчастіше саме молодь, як одна з найбільш сприйнятливих вікових груп.

19-річний Джек Бардзил з британського міста Бат заявив про те, що фітнес-трекери можуть зробити з людини параноїка.

«Вже зараз є трекер серцевого ритму, а в майбутньому з’явиться трекер глюкози в організмі… Це може викликати параною», — заявив Бардзил, маючи на увазі, що моніторинг життєвих показників у режимі реального часу може впливати на психіку.

У дослідженні також йдеться про те, що фітнес-трекери, відстежують вага власника і фіксують його досягнення, можуть призвести до розладів харчової поведінки і надлишковим тренувань.

Один з респондентів по імені Ліф заявив про те, що використання додатків для фітнесу не приносить миттєвий результат, із-за чого він часто розбудовується.

«Я став частіше дивитися в дзеркало і запитувати себе: «Чому я ще не підкачаний?» — повідомив Ліф.

Інша учасниця опитування по імені Дафна заявила про те, що у неї виробилася залежність від програми, в які вона заносила всі свої прийоми їжі і фізичну активність. У результаті її сестра наказала їй видалити сервіс з телефону.

«Мені здається, що фітнес-програми повинні радити користувачеві вчасно зупинитися, якщо його залежність зайшла занадто далеко», — стверджує 14-річний Елліот.

За словами представника благодійного фонду YoungMinds Тома Мэддерса, використання фітнес-трекерів може стати позитивним досвідом, але коли воно стає «всепоглинаючим», це може призвести до негативних наслідків для психічного здоров’я

«Фітнес-трекери можуть посилити харчові розлади і надлишок фізичних вправ у деяких молодих людей, тому важливо, щоб ці програми були розроблені таким чином, щоб мінімізувати можливі ризики — наприклад, не завалювати людей повідомленнями про тренуваннях», — вважає Мэддерс.

Один з авторів дослідження професор Емма Річ заявила про те, що багато хто з респондентів використовували трекери для моніторингу сну, пульсу, менструального циклу, але при цьому наголошували, що їх власні відчуття тіла часто не відповідали тому, що рекомендувало їм додаток.

Крім того, вона була стурбована ніж, що постійна перевірка трекера на руці і «игрофикация» процесу може призвести до залежності, викликаної бажанням бути здоровіше або спортивнее своїх однолітків.

«Багато експертів вважають, що всі додатки для здоров’я та фітнесу повинні мати вбудовані попереджувальні сигнали… щоб дати пораду користувачеві, якщо він раптом почне перегинати палицю», — вважає професор Річ.

Проблема з подібними додатками, на базі яких працюють деякі трекери, полягає в тому, що вони не проходять жодних перевірок за аналогією з ліками. Якщо фармацевтичні компанії зобов’язані довести, що їх препарат безпечний і дійсно працює, перш ніж він з’явиться у продажі, то мобільні додатки, що пропонують схуднути або підкачатися часто не відповідають високим стандартам, а їх розробники відносяться до своїм «пацієнтам» як до звичайних «юзерам».

Так, в 2019 році було проведено дослідження 30 додатків, які допомагають людям кинути палити — користувач відзначав у програмі свій прогрес, стежив за споживанням тютюну, а також міг спілкуватися з іншими юзерами. Виявилося, що тільки чотири з цих додатків мали під собою медичну основу, а також проводили дослідження по ефективності власного методу. Науковий метод інших так і залишився нез’ясованим. При цьому всі сервіси на однакових правах були розміщені в магазинах додатків, де їх міг завантажити будь-який бажаючий.