На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Час купувати квартиру в новобудові. Влітку ціни на житло зростуть

Час купувати квартиру в новобудові. Влітку ціни на житло зростуть

У потенційних інвесторів є приблизно місяць на вибір квартири. Потім ціни підуть вгору

Карантин не тільки сплутав карти забудовникам, але і вніс сум’яття в плани покупців. Багатьом довелося відкласти покупку до кращих часів, так як невідомість – головний страх інвестицій.

Разом з тим забудовникам довелося докласти чимало зусиль, щоб, з одного боку, утримати відкладений попит, але ще й знайти кошти, щоб продовжувати будівництво. На даний момент можна говорити, що ринок поступово відновлюється.

Втомилися відкладати покупку

За словами експертів, відкладений за час карантину попит реалізований вже на 10-30% в залежності від класу об’єкта, його функціональних можливостей, локації, репутації забудовника (багато покупців при виборі того чи іншого об’єкта враховують, велося будівництво під час карантину), різних акцій і знижок, і ціни за квадратний метр.

Українців вирішили зобов’язати продавати і здавати житло виключно через брокерів

«Рівень продажів істотно зріс: з середини травня по середину червня, порівняно з квітнем, в економ-класі і елітному сегменті — в середньому на 3-5%, в об’єктах комфорт-класу — на 10%, в об’єктах бізнес-класу — на 8%, а в об’єктах нових форматів — на 12%», – розповіла UBR.ua керівник з розвитку проектів компанії Citex Development Дар’я Бедя.

Вже до середини квітня-початку травня стався переломний момент – попит почав відновлюватися набагато швидше, ніж можна було очікувати. Експерт вважає, що це могло бути пов’язано з психологічним фактором: люди чекали гіршого, а коли ситуація стабілізувалася, зуміли більш-менш розрахувати свої сили і перспективи. В цілому ж продажу ще просідають.

Так як «високий сезон» на первинці почався тільки в травні, можна припустити, що він триватиме до кінця року (з незначною паузою в серпні). Тому весь цей період, а це близько 5 місяців, покупець буде активним.

Найгірше мас-маркету, який представлений в економ-сегменті і старому комфорт-класі. Там попит дуже низький. В об’єктах, які користуються популярністю, вже до кінця червня заплановано перегляд цін.

«Мені відомо щонайменше про плани 3 великих гравців, які ділять між собою левову частку ринку, про поступове підвищення цін в своїх об’єктах», – зазначила в бесіді з UBR.ua експерт по ринку нерухомості Вікторія Берещак.

Передумови підвищення цін:

  • вихід з жорсткого карантину і якусь подобу стабілізації в країні в порівнянні з тим, що було в березні;
  • відновлення попиту, в тому числі конвертація інтересу в реальні угоди;
  • велика ступінь готовності об’єктів, які весь цей час будувалися і, відповідно, зростання попиту за рахунок аудиторії, яка націлена саме на купівлю на завершальних етапах будівництва;
  • інфляція, витрати на будівельні матеріали і робочу силу.

Новобудови заполонять лівий берег Києва. Забудовники поділилися планами з освоєння нових територій

Падіння реальних доходів населення, безумовно, позначиться на всьому ринку без винятку. Стрибнути вище голови платоспроможного попиту ніхто собі дозволити не може. Тому подорожчання вартості квадратного метра буде плавним, в деяких РК це буде помітніше, ніж в цілому по ринку.

Але в той же час зростання цінників стримують і скандали навколо таких великих забудовників, Аркада і Укрбуд.

«Думаю, що восени нас чекає кореляція середньої ціни в межах 2-4%, а в ліквідних проектах це може бути і 3-7% за той же період. Але дуже багато буде залежати від ситуації з коронавірусом і карантином», – прогнозує Вікторія Берещак.

В період падіння продажів на 70-85% в цілому по ринку в березні-квітні середньозважена ціна квадратного метра завмерла, а забудовники, щоб підігріти попит і стимулювати покупця з накопиченнями запропонував фіксований курс на 5-7% нижче, ніж на міжбанку.

«Приміром, компанії запропонували курс до кінця карантину на рівні 25,5 грн проти 26,8-27 грн. У виграшному становищі були і ті, у кого накопичення у валюті, і ті, у кого в гривнях», – зауважила нам Вікторія Берещак.

Такий підхід допоміг деяким компаніям відвоювати частину попиту, однак це не означає, що квартири почали роздавати «задешево». Інвестор був дуже обачний — вивчав динаміку будівництва, досвід забудовника, дозвільну документацію та інші нюанси.

Основною причиною зростання цін на квартири в найближчому майбутньому буде саме активізація попиту з боку потенційних інвесторів.

Реальних економічних передумов поки що немає. За підсумками 5 місяців вартість основних будматеріалів практично не змінилася, а в умовах скорочення обсягів будівництва житла у виробників і постачальників стройпродукции не буде економічної доцільності підвищувати ціни.

Київські забудовники за карантину втратили 4,5 млрд грн – закладуть втрати в ціну квартир

Іншими словами, у покупців є приблизно місяць, перш ніж забудовники почнуть переписувати цінники. Тобто зараз склалася найбільш оптимальне середовище для покупки житла на первинному ринку.

«Цілком можливо, що в деяких об’єктах ціни виростуть через перехід на новий цикл будівництва – як відомо, чим менше ризиків для покупця, чим вище ступінь готовності об’єкта, тим вище ціна», – говорить Дар’я Бедя.

Якщо людина купує собі квартиру, то очевидно, що він буде шукати РК, який відповідає його фінансовим можливостям та очікуваним якості. А якщо покупець хоче вкласти кошти з метою їх збереження та примноження, то він постарається знайти найбільш ліквідні проекти від надійних компаній на початкових стадіях будівництва.

Покупка для себе

За словами експертів, якщо планується покупка квартири для себе, зараз в цілому непоганий час, щоб здійснити операцію. Причин одразу кілька.

По-перше, ще діють спеціальні пропозиції і старі ціни в ліквідних проектах у відомих гравців, які не зупиняли свої будівництва і продовжували працювати за графіком.

Це означає, що ви можете придбати квартиру при 100% оплаті або в розстрочку за курсом, який на порядок нижче обмінного.

«Фактично, це застрибнути в останній вагон. Тому що далі незмінно відбудеться коригування цін в частині проектів категорії комфорт+ і бізнес-класу, які фіксують попит з боку платоспроможного клієнта. Як правило, це ті об’єкти, де висока ступінь готовності об’єкта — від 45% і більше та/або є введені в експлуатацію попередні черги і вдома», – каже Вікторія Берещак.

Квартири під здачу

Що стосується інвестиційних квартир, то після ажіотажного попиту на початку весни, спостерігається закономірна коригування і відкат. Кількість подібних угод зменшилася до звичних 15-25% в залежності від класу.

В Україні почали по-новому реєструвати нерухомість. Що змінилося

«Найчастіше купують в сегменті комфорт+ однокімнатні 40-45 м2 для здачі, в бізнес-класі воліють видові квартири в центральному діловому районі. Якщо ви зацікавлені у збереженні накопичень у вигляді твердого нерухомого активу, найкраще звернути увагу на об’єкти з високим ступенем готовності або вже введені в експлуатацію, це дозволить мінімізувати ризики», – говорить Вікторія Берещак.

Якщо ж мета покупця заробити на перепродажі, варто врахувати репутацію забудовника, оцінити портфель і попередні проекти, вивчати юридичний бекграунд ділянки, дозвіл на будівництво, концепцію і формат, спробувати спрогнозувати, як буде відбуватися освоєння і розвиток території.

За період будівництва в правильно підібраному об’єкті (1,5-2 роки) вартість квадратного метра в сегменті комфорт+ може вирости на 30-40%. Є об’єкти, здатні дати інвестору, і 20% річних – як правило, це концептуальні РК з підвищеним рівнем попиту.

«Наприклад, «стандартна» ліквідність покупки на котловані становить 20-25% (об’єкти комфорт-класу). А об’єкти нових форматів на момент введення об’єкта в експлуатацію прогнозовано можуть зрости в ціні на 50%», – відзначила у розмові з UBR.ua Дарина Бедя.

Поправка на коронавірус

Ситуація сьогодні не дозволяє робити довгострокових прогнозів без застережень, кажуть експерти, дуже багато залежить від ситуації на ринку, в тому числі, і з кожним окремо взятим гравцем.

Іпотечне кредитування можуть запустити в цьому році: у Нацбанку назвали три умови

Якщо позитивна динаміка збережеться, не виключено, що до осені забудовники вийдуть на докризові показники в сегментах комфорт+ і бізнес.

А ось мас-маркет втратить мінімум 30% за рахунок безлічі факторів, серед яких падіння доходів аудиторії, затримки на майданчиках і застарілі концепції інфраструктури і наповнення РК.

Але й чекати, що попит в популярних форматах злетить вище колишнього, теж не потрібно. Забудовники не поспішають виводити нові проекти із-за невизначеності ситуації. По-друге, паралізована робота ДАБІ того не сприяє.

До того ж, якщо буде друга хвиля коронавіруса і в суспільстві знову відродиться настрій загальної невизначеності, що є стримуючим фактором прийняття рішень навіть для фінансово стабільної аудиторії, все буде розвиватися за іншим сценарієм.

«Падіння попиту, звичайно ж, буде стримувати зростання цін — і середньозважених, і в окремо взятому проекті. Але і демпінгувати, думаю, забудовники не стануть: за час карантину вони зрозуміли, що краще перечекати, згуртувавшись, мертвий сезон, розраховуючи на внутрішні ресурси, ніж грати на пониження вартості, а разом з тим і якості будівництва, наповнення комплекс», – вважає Вікторія Берещак.

Источник