На сайте вы найдете полезную и интересную информацию о городе Киев, большой выбор ресторанов, музеев, новостроек и интересных мест где провести вечерний отдых. Гости и жители столицы смогут узнать много необычного о Киеве и посетить лучшие достопримечательности.

Аналітик Morgan Stanley: між Apple і Tesla багато спільного

Прослухати новину

Зупинити прослуховування

Багато експерти досі не можуть визначитися, до якої категорії бізнесу віднести Tesla — до автомобільним концернам або IT-компаніям. Між тим аналітик Morgan Stanley впевнений, що компанія Ілона Маска — це точнісінько Apple 20 років тому, а самого мільярдера можна порівняти зі Стівом Джобсом.

stopCovid1

Аналітик Morgan Stanley Кеті Х’юберт порівняла виробника електрокарів Tesla з компанією Apple, повідомляє Business Insider. На думку Х’юберт, у двох компаній набагато більше спільного, ніж можна припустити на перший погляд.

Відомо, що інвестори та експерти Уолл-стріт не перший рік намагаються визначити, куди віднести компанію Ілона Маска — до іншим виробникам автомобілів на кшталт Ford або General Motors або до технологічних брендам Кремнієвої долини, таких як Amazon чи Über. Однак Х’юберт, що спеціалізується на компанії Apple, вважає, що Tesla ближче всього по суті саме до «яблуку».

«Інвестори дивляться на Tesla, як вони дивилися на Apple 20 років тому. Tesla — це компанія, яка думає інакше», застосовуючи неймовірні інновації в тій сфері, якій потрібний технологічний ривок», — заявила аналітик Morgan Stanley.

Кеті Х’юберт зазначила, що між гендиректором Tesla Илоном Маском і співзасновником Apple Стівом Джобсом можна провести велику кількість паралелей.

«Зараз перед Tesla стоїть важливе питання — чи потрібен їй функціональний лідер, як Тім Кук в Apple, щоб у майбутньому стати брендом-триллионником», — заявила Х’юберт.

Тім Кук став главою Apple після смерті Стіва Джобса в 2011 році. Раніше він обіймав посаду головного операційного директора компанії, тримаючи під контролем всі механізми Apple.

Варто відзначити, що це вже не перший раз, коли фінансові аналітики піднімають питання появи в команді Маска, який візьме на себе функції операційного директора. Відомо, що у мільярдера крім Tesla є кілька інших великих проектів, наприклад, Blue Origins або The Boring Company, якими він змушений займатися паралельно. Крім того, Маск часто виявляється фігурантом скандалів, як особистих, так і з участю регіональних і федеральних властей. Не можна також не згадати, що в травні у глави Tesla народився ще один син, що теж потребує уваги з його боку.

Однак сам Ілон Маск цю ідею не підтримує. Два роки тому він заявив про те, що не знає нікого, хто міг би зайняти цю посаду.

«Якщо ви знаєте когось, хто впорається краще за мене, дайте мені знати. Я візьму його на роботу. Є хтось кращий за мене? Він може отримати кермо правління прямо зараз», — повідомив Маск в бесіді з New York Times в 2018 році.

Між тим, Х’юберт впевнена, що в появі операційного директора Tesla в допомогу Ілону Маску є сенс. Зрештою, Apple при новому керівництві змогла використати спадщина Стіва Джобса, примноживши цінність компанії на ринку майже в три рази.

Маск приділяє Tesla велику кількість свого часу, іноді проводячи цілі ночі на фабриці, але компанії згодився б ще один сильний лідер.

«Ніхто інший, крім засновника компанії, не буде присвячувати їй кожну частинку себе. Компанія буквально стає життям засновника, а його життя перетворюється в компанію. У цьому рівнянні є як позитивні, так і негативні сторони. Роки його правління можуть бути відзначені великою кількістю інновацій та гіпер-зростанням, але іноді трапляються ситуації, які можуть відвернути його, і тоді на перший план виходять інші лідери з його оточення, які в довгостроковій перспективі можуть зайняти його місце», — сказала аналітик Morgan Stanley.